Operator call center

Compania Euro Narcis SRL cu o experiență de peste 18 ani în domeniul distribuției elementelor de îmbinare a lemnului caută pentru magazinul online, Operator call- center.

Candidatul ideal

  • Studii superioare în domeniul economic/tehnic;
  • Experiența pe un post similar constituie avantaj;
  • Cunoștiințe operare pachetul MS Office;
  • Cunoașterea limbii engleze;
  • Comunicare fluentă și corectă, în scris și verbal, în limba română;
  • Persoana comunicativă și asertivă;
  • Abilități de prezentare și negociere;
  • Orientare spre client;
  • Abilități de organizare și planificare;
  • Abilități de analiză și sinteză;

Responsabilități

  • Preluarea comenzilor plasate atât prin intermediul magazinului online căt și cele plasate prin mail și telefon;
  • Confirmarea comenzilor primite de la clienți și oferirea de produse complementare celor cuprinse în solicitare;
  • Furnizarea informațiilor referitoare la produsele comercializate, stocuri, termene de livrare, promoții aflate în derulare;
  • Urmărirea comenzilor de la livrare până la incasarea contravalorii produselor vândute;
  • Soluționarea reclamațiilor primite din partea clientilor și urmărirea procesul de rezolvare a acestora;
  • Tratarea diverselor solicitări primite din partea clienților, identificarea neclaritatilor si oferirea de răspunsuri și soluții intr-o maniera profesionista;
  • Întocmirea de rapoarte specific activității desfășurate.

Beneficii

  • Instruire specifică postului ocupat;
  • Salariu motivant;
  • Posibilitate de promovare și dezvoltare profesională;
  • Apartenența la o echipă tânără și dinamică de profesioniști.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC EURO NARCIS SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC EURO NARCIS SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC EURO NARCIS SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?