Operator camera de comanda

CRH Romania recruteaza operator camera comanda  pentru fabrica de ciment din Medgidia.

Responsabilitati :

  • Conduce si supravegheaza din camera de comanda procesul de fabricatie (macinare materii prime, ciment, cocs si procesul de ardere a clincherului) pentru inscrierea in limite a parametrilor tehnologici si de calitate.
  • Anticipeaza si interpreteaza incidentele aparute pe flux, pe fiecare echipament si participa la analizarea incidentlor aparute pe schimb.
  • Urmareste parametrii tehnologici din fisa de exploatare (format electronic) si completeaza in fisa de observatii toate detaliile despre functionarea utilajelor pe perioada schimbului.
  • Completeaza hărţile de control si noteaza masurile luate in caz de dereglari.
  • In cazul unor dereglari a parametrilor, ia masuri pentru aducerea acestora in limite.
  • Comunica permanent cu personalul de flux si din alte departamente pentru a preintampina eventualele evenimente.

Profilul candidatului ideal:

  • Domiciliu: Medgidia  și imprejurimi;
  • Experienta pe un post similar reprezinta un avantaj;
  • Studii: medii (liceu sau scoala profesional) cu profil tehnic;
  • Orientare catre respectarea normelor de securitate si sanatate in munca, precum si a celor tehnice;
  • Seriozitate, initiativa, disciplina, abilitati de comunicare si lucru in echipa;
  • Capacitate de analiza ; precizie si rigurozitate ;
  • Dorinta de munca si capacitate de a efectua efort sustinut.

Oferta:

  • Mediu profesionist de invatare si dezvoltare;
  • Beneficii financiare si non financiare;
  • Reducere pentru masa la cantina din incinta fabricii;
  • Transport asigurat pentru cei din alte localitati.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la CRH Romania pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la CRH Romania pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are CRH Romania locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?