Operator Centrala Cogenerare

Bergerat Monnoyeur prin divizia Eneria angajeaza:

Tehnician Interventii Aplicatii Gaz/ Operator Centrala Cogenerare

pentru obiective aflate in vecinatatea localitatii Braila.

RESPONSABILITĂŢI

  • Asigură buna funcționare a centralei electrice de cogenerare pentru atingerea parametrilor de producție contractați.
  • Cunoaște bine instalațiile tehnice și deservirea corectă a acestora, urmărind continuu funcționarea normală a centralei.
  • Supraveghează direct și permanent funcționarea instalațiilor deservite și a echipamentelor anexe și  înregistrează parametrii tehnici la intervalele stabilite.
  • Comunică șefilor ierarhici defectele constatate și consemnează în registrul de supraveghere.
  • Oprește din funcțiune instalațiile în condițiile în care instrucțiunile specifice prevăd acest lucru și intervine prompt pentru limitarea și eliminarea stărilor de avarie.
  • Repară orice defecțiune ce a apărut la instalațiile unde lucrează, în condițiile informării specifice a șefului ierarhic.
  • Întreține toate evidențele de funcționare sau mentenanță specifice (contori producții sau consumuri, ore de funcționare, intervenții piese de schimb, probe și analize specifice, măsurători).
  • La cerere, asigură în teren sau atelier, reparația și întreținerea motoarelor și echipamentelor.

CERINŢE

  • Studii medii finalizate, preferabil în domeniul electro-mecanic
  • Cunoștințe și experiență de minim 2 ani în domeniul electro-mecanic
  • Cunoștințe de operare PC (Word, Excel și programe specifice)
  • Cunoștințe minime de limba engleză
  • Bună capacitate organizatorică
  • Capacitate de lucru în echipă.

PROFIL CANDIDAT

  • Seriozitate și corectitudine profesională
  • Deschis spre învățare și acumulare de cunoștințe tehnice
  • Spirit practic și organizat
  • Ascultare activă și abilități de comunicare.

Ce iti oferim?

Șansa de a lucra într-o echipă de profesioniști, alături de care vei crește
Pachet salarial motivant, bonusuri de performanță, prime de fidelitate în funcție de vechime, acces la o gama variată de formări
Beneficii diverse, de la pachete de asigurări, până la zile de concediu în funcție de vechime
Mașină de serviciu – pentru activitatea de teren, telefon, laptop

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la BERGERAT MONNOYEUR pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la BERGERAT MONNOYEUR pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are BERGERAT MONNOYEUR locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?