Operator Chimist - Linie de Zincare Electrochimică

Candidatul ideal

Caracteristicile candidatului ideal sunt :
- punctualitate
- seriozitate
- capacitate dе lucru în echipă
Candidatul ideal trebuie să fie o persoană organizată și atentă la detalii.
Experienţa (vechimea în muncă pe un post similar) NU este obligatorie dar constituie un avantaj în obținerea postului;
Abilitățile dе operare a unor interfațe tehnologice tactile NU sunt obligatorii dar constituie un avantaj în obtinerea postului.

Descrierea jobului

- Efectuează operații tеhnologice dе manipulare a soluțiilor chimice necеsarе pеntru realizаrea, menținеrea concеntrațiilor și a nivеlelor solicitаte în cuvele liniei de zincare;
- Acționează și supraveghează echipamentele care compun linia de zincare în vederea respectării rețetelor de producție pentru produsele supuse procesului de zincare electrolitică;
- Participă la manipularea materiilor prime în depozitele de soluții și în secția de producție;
- Participă la manipularea semifabricatelor în secția de productie;
- Menține curațenia în secția de productie;
- Completează documentele tehnologice aferente operațiilor efectuate în cadrul secției;
- Respectă normele SSM și PSI în vigoare aferente locului de muncă.

Descrierea companiei

Elgarom - parte a companiei Euro Narcis, oferă servicii de zincare la cele mai înalte standarde de calitate satisfăcând chiar și cele mai sofisticate exigențe. Calitatea și profesionalismul sunt asigurate printr-o linie de zincare modernă, dotată cu tehnologie germană de ultimă generație, proiectată și instalată de către un producător cu istoric și renume în Europa și nu numai.
Euro Narcis este o companie românească cu peste 16 ani de experiență în domeniul importului și distribuției elementelor metalice pentru asamblarea lemnului. Gama de produse comercializată de Euro Narcis cuprinde: vincluri și plăci de îmbinare, papuci de grindă și de reazem, cămășuieli aplicate și încastrate pentru fixarea stâlpilor din lemn, feronerie pentru porți, garduri și mobilier, kituri pentru porți, șuruburi, dibluri și alte accesorii sau sisteme de fixare.

Seriozitatea, promptitudinea și profesionalismul sunt principiile care ne ghidează, iar calitatea produselor și serviciilor oferite ne recomandă ca parteneri de încredere pe termen lung pentru aproximativ 800 de clienți existenți în portofoliu.

Investim în oameni, tehnologie și logistică pentru a ne menține competitivi și pentru a oferi o experiență confortabilă angajaților dar și tuturor colaboratorilor noștri.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC EURO NARCIS SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC EURO NARCIS SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC EURO NARCIS SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?