Candidatul ideal

Cunostinte:
-tehnice solide, proceduri specifice de lucru si ordinea de executie a acestora, tipuri si parametrii functionali ai utilajelor si sdv-urilor, documentatie tehnica a acestora.
Deprinderi:
-analiza si atentie la detalii, capacitate de a sesiza defectele, lucrul in echipa, indemanare, precizie, rigurozitate, perseverenta, folosirea termionologiei de specialitate, detinerea abilitatilor fizice necesare indeplinirii atributiilor;
Aptitudini si deprinderi necesare:
-rezistenta la efort fizic in conditii de temperatura ridicata;
-integritate anatomo-functionala a membrelor superioare si inferioare;
-spirit de observatie, memorie vizuala;
-stabilitate si mobilitate a atentiei;
-rezistenta la sarcinile de lucru repetitive;
-rigurozitatein respectarea regulilor si instructiunilor.

Descrierea jobului

Atributiuni si sarcini de serviciu:
Generale:
-se informeaza permanent si isi insuseste parametrii si normele tehnice de realizare a lucrarilor, tipurile si parametrii functionali ai utilajelor, tipuri de lucrari,materiile prime si materialele de baza folosite;
-cunoaste modul de programare si functionare a utilajelor cu comanda numerica, strungurilor, echipamentelor, sc ulelor, dispozitivelor si verificatoarelor utilizate;
-interpreteaza si citeste dimensiunile cotate intr-un desen de ansamblu sau de executie;
-urmareste permanent aplicarea parametrilor de calitate impusi prin procedurile specifice sau prin instructiunile tehnologice;
-consemneaza eventualele neconcordante-neconformitari de ordin calitativ sau de timp de preluare-prelucrare-predare si de rapportare a activitatii;
-pregateste utilajele, instalatiile si echipamentele la sfarsitul schimbului de lucru corespunzator instructiunilor de lucru, in vederea continuarii in schimbul urmator a lucrarilor si operatiilor planificate pentru executie;
-identifica necesarul de instruire propriu in functie de cerintele si domeniul de activitate al societatii;
-identifica si participa la diverse forme de pregatire profesionala (cursuri, seminarii, etc.) ;
Specife:
-aprovizioneaza locul de munca cu materiale, semifabricate, SDV-uri, in conformitate cu tehnologia de fabricatie;
-transporta, manipuleaza si depoziteaza materialele, semifabricatele si SDV-urile de tipuri, dupa destinatia tehnologica in functie de prescriptiile furnizorului, in spatii special amenajate (marcate).

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la MANPOWER ROMANIA SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la MANPOWER ROMANIA SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are MANPOWER ROMANIA SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?