Liliana Zegheru

Operator CNC Specialist

  • Liliana Zegheru
Salariu
3.500 LEI

Compania Agricin caută noi colegi pentru departamentul Producție – Dezvoltare, într-un mediu de lucru profesionist dotat cu tehnologie performantă!

Operator CNC - Specialist

Candidatul ideal
- persoana serioasa , responsabila si asumata
- vorbitor fluent de limba engleza;
- creativitate, spirit organizatoric;
- capacitate de munca in echipa;
- respectarea termenelor de lucru;
- seriozitate, dinamism, organizare;

Descrierea jobului - Activităţi principale:
- Preluarea si interpretarea desenelor lansate in fabricatie;
- Realizarea programelor de fabricație CAM, considerate standard sau de complexitate medie;
- Indeplinirea planului de fabricatie
- Indeplinirea cerintelor de calitate

Responsabilităţi ale postului:
- Asumarea planului de fabricatie
- Utilizarea rationala si eficienta a factorilor de productie
Specificaţiile postului:
 Studii tehnice de specialitate;
 Utilizator programe informatice CAM- CAD;
 Cunoştinţe aprofundate operare CNC;
 Interpretare desene tehnice;
 Capacitate de a efectua revizii si reparatii considerate de baza.

Caracteristici de personalitate, aptitudini şi deprinderi necesare :
- capacitate de comunicare, organizare şi lucru în echipă;
- abilităţi reale de relaţionare şi comunicare, flexibil în abordarea problemelor;
- planificarea eficientă a timpului de lucru prin încadrarea în termene predefinite şi autodefinite;
- inventivitate şi creativitate, simt spaţial, precizie şi capacitate de adaptare la cunoştinţe noi;
- disponibilitate pentru deplasări în ţară şi pentru program prelungit.

Descrierea companiei:
Agricin Brașov este trendsetterul și expertul pieței românești în realizarea de produse finite din piatră naturală și alte materiale unicat sau de calitate premium.
Fabrica & Showroom-ul companiei, cu o întindere pe 10.000 m.p., beneficiază de o suprafață cu spații de expunere și depozitare de peste 6.000 m.p., în care se regăsesc peste 30.000 m.p. de materiale aduse de la cei mai importanți furnizori din Italia, Spania, Brazilia, Turcia, China și Bulgaria.
Tehnologia performantă constă în utilaje de debitare și profilare, utilaje de fiamare, sablare și buciardare, utilaje de despicare, precum și un utilaj waterjet care poate procesa forme complexe ce necesită o precizie înaltă de tăiere. In acest moment capacitatea de producție Agricin ajunge la 15.000 m.p. produs / lună.

Agricin. Din 1993 fabrică proiecte desăvârșite.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Liliana Zegheru pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Liliana Zegheru pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Liliana Zegheru locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?