Operator Depozit Curierat

Esti potrivit daca:

Ai cel putin studii medii

Stapanesti foarte bine limba Romana si ai cunostinte medii de limba Engleza
Detii reale calitati interpersonale precum si spiritul de a lucra in echipa
Ai abilitati de comunicare, relationare foarte bine dezvoltate
Esti Perseverent, Ambitios, Pozitiv si Rabdator
Esti Rezistent la stres si cu o mare capacitate de gestionare/rezolvare a problemelor aparute, oferind solutia potrivita fiecarui client
Experienta MS Office (Outlook, Word, Excel)
Experienta in curierat reprezinta un avantaj dar nu o conditie obligatorie

Descrierea jobului

Preluarea solicitarilor sosite prin e-mail sau telefonic

Solutionarea in timp real a problemelor/reclamatiilor ce pot surveni in procesul de livrare

Supravegherea expeditiilor internationale

Informarea clientilor cu privire la procedura de lucru, tarife, precum si a termenelor de livrare

Generarea de AWB-uri, scanarea, procesarea si distribuirea coletelor internationale sosite in depozit

Raportarea zilnica a activitatii

Pentru acest post cautam un baiat deoarece implica si manipularea coletelor in depozitul companie

Birourile si depozitul se afla in Sos. Alexandriei 99A Bragadiru

Program Luni - Vineri 9 - 17

Pachetul salarial se va discuta in cadrul interviului!

Cv-urile pot fi trimise si direct pe adresa de HR a companiei bookurier .ro

Descrierea companiei:

SC Bookurier Logistics SRL este o companie dinamica cu o vasta experienta in domeniul curieratului. Societatea a avut grija ca personalul sa fie foarte bine motivat si sa aiba in plus un nivel ridicat al conduitei profesionale si al comportamentului.
Societatea se afla intr-un permanent proces de perfectionare si colaboreaza indeaproape cu firme importante la nivel national si international.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Bookurier pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Bookurier pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Bookurier locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?