Operator depozit

Candidatul ideal

Ne place să ne petrecem ziua printre oameni frumoși, înconjurați de cărți, pixuri colorate și board games. Dacă îți place să aduci bucurie în jurul tău și ești plin de energie înseamnă că vom face echipă bună și noi vrem să te cunoaștem 😊

Căutăm Operator Depozit (Locatia Sabareni) pentru super echipa noastra de Logistica&Suport.
#plinideviata

CE NE DORIM?

  • Să ai o atitudine pozitivă și să fii mereu cu zâmbetul pe buze;
  • Sa ai cunoștințe operare PC – nivel mediu - avansat;
  • Sa ai cunoștințe pachet Office (Excel, Word, Outlook) - nivel mediu;
  • Sa fii absolvent minim studii medii (bacalaureat) - obligatoriu;
  • Experiență în depozit logistic – preferabil.
  • Si cel mai important aspect este sa ai dorință de dezvoltare în domeniul Logisticii;

Descrierea jobului

CE VEI FACE?

Picking

  • Pregateste comenzile pentru livrare, le ambaleaza in conformitate cu comanda de livrare si anunta comanda gata de livrare, conform procedurii stabilite;
  • Verifica termenele de garantie la produsele depozitate si se asigura ca sunt livrate prioritar produsele cu termenul de valabilitate cel mai mic.

Ambalare

  • Strange marfa conform dispozitiilor de livrare si o ambaleaza.

Responsabil raft

  • Aranjeaza marfa in rafturi conform cerintelor, pe categorii si tipuri de produse, optimizand spatiul existent.
  • Inlatura produsele care sunt deteriorate.

Coletarie

  • Se ocupa de sortarea / aranjarea/ manipularea coletelor si paletilor de marfa in functie de
  • zona de livrare si in conformitate cu standardele de calitate stabilite;
  • Este responsabil de etichetarea coletelor cu informatii despre denumire, greutate sau alte
  • semen de marcare, conform regulilor interne;
  • Identifica si preda marfa soferilor in baza documentelor de livrare.

CE ITI OFERIM?

  • Posibilitatea de a te dezvolta (sesiuni de training-uri interne/externe);
  • Parcurs de carieră (vrem să creștem împreună);
  • Salariu atractiv;
  • Beneficii: tichete de masa si decontare transport.

Descrierea companiei

Suntem o firma românească, cu o prezență de 20 de ani în piață de retail, ani în care ne-am jucat și am învățat cum să ducem povestea Diverta mai departe.

Credem că viață trebuie trăită frumos și punem suflet în tot ceea ce facem.

Ne dorim să fim o sursă de bucurie și inspirație pentru cei din jurul nostru, fie că vorbim despre colegii cu care ne petrecem o bună parte din timp, sau despre cei care ne trec pragul.

În prezent avem 30 de magazine, 9 în București și restul în țară. De asemenea, ne gășiți și online pe .

Diverta este locul unde creștem, ne dezvoltăm, devenim cei mai buni și nu uităm să rămânem #plinideviata.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Diverta pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Diverta pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Diverta locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?