Operator documentare produse site

In A&D Pharma , noi punem pacientii pe primul loc si incercam sa ajungem cat mai aproape de ei si nevoile acestora. Punem pret pe fiecare aspect ce face parte din “customer experience”, iar jobul tau, prin atentie si concentrare, este de a imbunatati aspecte importante din site-ul e-commerce .

Ce urmarim:

  • Atitudine pozitiva si dorinta continua de invatare.
  • Atentie foarte mare la detalii. Munca ta este vazuta de mii de perechi de ochi lunar.
  • Abilitatea de a gestiona deadline-uri scurte, fii descurcaret si perseverent, tot timpul exista o cale mai simpla sau mai usoara.
  • Studii superioare finalizate sau in curs de finalizare, in special cu profil uman.
  • Ortografie, punctuatie si gramatica (limba romana) – ne dorim sa le stapanesti la nivel avansat

Ce ne-am dori sa detii:

  • Abilitati de copywriting: poti interveni asupra textului, corecta, completa, pentru o mai buna claritate a acestuia.
  • Cunostinte minime de HTML (reprezinta un avantaj)
  • Cunostinte minime de editare imagini (redimensionare, crop, adaugat/eliminat watermark etc.)
  • Limba engleza – pentru rapiditatea traducerilor si intelegerea corecta a textelor.
  • Viteza de tastare si dexteritate
  • Experienta 1-2 ani pe o pozitie similara sau cu profil asemanator

Responsabilitatile pozitiei:

  • Documenteaza produsele magazinului online si actualizeaza informatiile prezentate ori de cate ori este nevoie;
  • Introduce in platforma de e-Commerce anumite informatii (text, imagini, prospecte, certificate de garantie, marimi, culori, etc.) din surse primite de la manager;
  • Identifica si corecteaza greselile gramaticale si de punctuatie regasite in textele care urmeaza a fi folosite, dar si in textele pentru produsele deja documentate, daca este cazul;
  • Agrega si organizeaza informatiile intr-un format usor de folosit de catre celelalte departamente cu care colaboreaza;
  • Se documenteaza pentru completarea fiselor tehnice incomplete;
  • Genereaza rapoarte de activitate necesare managerului direct, dar si celorlalte departamente;
  • Transfera informatii de pe materiale fizice (hartie), in format digital.

Ce iti oferim noi:

  • Zile de concediu incepand de la, ce cresc proportional cu timpul petrecut in companie;
  • Mediu organizational in continua schimbare, open-minded intr-un business in crestere;
  • Oportunitati pentru dezvoltarea carierei si invatare, precum: platforma de e-learning, workshopuri;
  • Varietate de beneficii si discounturi, precum: asigurare medicala la o clinica privata, Self Bistro, acces gratuit la Booskter.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la A&D Pharma - Dr.Max Group pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la A&D Pharma - Dr.Max Group pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are A&D Pharma - Dr.Max Group locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?