Operator facturare

Responsabilitati

  • Intocmeste/emite facturi catre clientii finali in conformitate cu politicile comerciale ale companiei si agreate cu clientul, prin contract.
  • Emite factura in baza avizelor de livrare sau dispozitiilor de livrare primite.
  • Completeaza factura corect, conform comenzii, a normelor interne si respectand reglementarile legale
  • Asigură semnarea corecta si la timp a facturilor
  • Verifica si inregistreaza facturile respectând legislatia în vigoare, normele interne si circuitului intern al documentelor
  • Opereaza preturile in programul de gestiune.
  • Este responsabil cu evidenta facturilor intocmite si transmise si le indosarieaza conform normelor interne si utilizând instrumentele puse la dispozitie
  • Colaboreaza cu colegii din departamanete conexe pentru clarificarea in vederea intocmirii corecte a facturilor.

Studii si experienta necesare:

  • Absolvent studii economice/contabile;
  • Cunostinte de economie, contabilitate si legislatie in domeniu;
  • Cunostinte privind prevederi legale, standarde si notiuni de baza legale privind forma, continutul unui contract si / sau factura, elemente minime obligatorii, conditii de valabilitate;
  • Abilitati si cunoștințe informatice necesare: baza de date, Microsoft Office – Excel, nivel mediu;
  • Experienta in Charisma sau sisteme de gestiune a stocurilor constituie un avantaj;
  • Disponibilitate de a invata sisteme informatice;
  • Fire meticuloasa, ordonata si cu atentie la detalii;
  • Capacitate de analiza si sinteza, cu spirit de observatie.

Oferta (bonusuri, beneficii)

  • Salariu lunar fix;
  • Bonuri de masa - 15 lei/zi lucratoare;
  • Abonament servicii medicale la furnizor privat;
  • Asigurare medicala in caz de accident sau boala profesionala;
  • Pensie privata

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la CHEMARK ROM pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la CHEMARK ROM pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are CHEMARK ROM locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?