Operator Introducere Date cu Limba Franceza

Pentru clientul nostru, o companie in crestere, care ofera un pachet complet de servicii bazat pe o gama larga de echipamente de masurare de inalta precizie pentru proprietati comerciale, proprietari de case si utilitati energetice, suntem in cautarea unui Operator Introducere Date. Produsele si serviciile acopera instalarea, punerea in functiune a contoarelor si facturarea consumului de energie, apa si costuri auxiliare.

Responsabilitati:

  • Introducerea datelor de consum;
  • Verificarea, analizarea, corectarea si validarea datelor de consum;
  • Modificarea datelor de consum la cererea clientului;
  • Adaugarea estimarilor de consum in cazul unor date nefurnizate;
  • Actualizarea informatiilor despre client/proprietati;
  • Crearea suportului informatic corespunzator pentru clienti (pdf sau html);
  • Identificarea si raportarea problemelor tehnice ale modulelor/contoarelor.

Cerinte:

  • Studii medii/ superioare;
  • Cunostinte foarte bune de operare calculator (MS Excel, MS Word);
  • Competente de baza in matematica si abilitati de calcul;
  • Cunosterea limbii franceze – nivel mediu;
  • Bune abilitati de comunicare si organizare;
  • Atentie concentrata și distributiva;
  • Rezistenta la stres;
  • Orientare spre client;
  • Capacitatea de a lucra in echipa.

Beneficii:

  • Pachet salarial atractiv (plus tichete de masa si abonament medical);
  • Mediu de lucru tanar si dinamic;
  • Perspective de dezvoltare profesionala.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la GABTEO HR pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la GABTEO HR pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are GABTEO HR locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?