OPERATOR INTRODUCERE SI VALIDARE DATE

Candidatul ideal:

-Ai experienta de cel putin 3 luni intr-un departament de vanzari;

-Ai studii medii finalizate;

-Esti o persoana sociabila si orientata catre oameni;

-Iti place sa iti planifici timpul si activitatile;

-Esti atent/a la detalii;

-Iti asumi responsabilitatea.

Descrierea jobului:

  • Raspunzi de corectitudinea introducerii datelor, a informatiilor transmise si a inregistrarilor pe care le executi, conform procedurilor de lucru in vigoare;
  • Verifici in permanenta, pe toate canalele folosite de companie, comenzile primite de la clienti (e-mail, whatsapp, on-line, manageri, etc);
  • Folosesti cu responsabilitate toate programele de lucru;
  • Trimiti zilnic oferte clientilor din zonele de care esti responsabil si ii suni pentru confirmarea primirii lor;
  • Actualizezi in permanenta baza de date cu clienti noi, sau informatii noi despre clientii vechi (activarea clientilor inactivi);
  • Preluarea tuturor apelurilor telefonice;
  • Facturezi corect si complet toate comenzile primite;
  • Promovarea si vanzarea produselor noi si vechi (telefonic sau pe teren);
  • Intocmesti AWB-uri pentru curier in vederea livrarii sau ridicarii de produse;
  • Verifici si rezolvi neconformitatile primite de la client legate de marfa incurcata, facturi gresite, service, etc.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Dem Electronics pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Dem Electronics pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Dem Electronics locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?