Operator la fabricarea biscuitilor

Descrierea companiei:

Societatea Cornu Boulangerie SRL, membra a grupului elvetian CORNU, cu o istorie veche de peste 80 de ani in domeniul fabricarii de produse de patiserie fina, cu unitati de productie in Elvetia, Franta si Romania.

Principalele sarcini și responsabilități:

  • verifica calitatea produselor fabricate (respectarea criteriilor fizice si organoleptice, a parametrilor impusi de sistemele de calitate si/sau client) inainte de ambalare si atentioneaza responsabilul de fabrica si/sau directorul de fabrica cu privire la neconformitatile identificate
  • preleveaza esantioane pentru analize specifice
  • asigura controlul punctelor critice pe linia de ambalare primara (detector de metal)
  • asigura ambalarea produselor finite conform fiselor tehnice
  • aplica procedurile si instructiunile privind: regulile de igiena si curatenie, calitate, trasabilitate, intocmind / completand documentele specifice
  • informeaza responsabilul sau ierarhic de toate deviatiile critice de calitate ale produselor
  • triaza pe categorii produsele finite la iesirea lor din cuptor conform standardelor impuse
  • aplica pe pachetele de produs finit etichetele corepunzatoare si le introduce manual in cutii
  • eticheteaza, aranjeaza si ambaleaza pe paleti cutiile cu produse finite
  • verifica ambalarea corespunzatoare a pachetelor individuale/cutiilor si starea ambalajelor in timpul operatiunilor de ambalare in cutii/ambalare pe paleti
  • opereaza cu linii tehnologice pentru ambalarea secundara a produsului finit
  • depoziteaza si asigura pastrarea produselor in conditii corespunzatoare
  • se asigura de buna functionare a utilajelor de ambalare
  • asigura curatenia si intretinerea liniei de ambalare.

Cerinte specifice:  spirit de observatie, capacitate de a lucra in echipa, tenacitate, exigenta, altruism, corectitudine, loialitate fata de firma,  meticulozitate, cursivitate in exprimare, capacitate de a gandi in perspectiva, obiectiv in aprecierea problemelor

Beneficii:

- salariu peste media pietei de profil;

- oportunitatea de a se dezvolta continuu la locul de munca;

Locatia desfasurarii activitatii: comuna Manastiur, Judet Timis.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la CORNU BOULANGERIE pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la CORNU BOULANGERIE pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are CORNU BOULANGERIE locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?