Operator linie productie

Candidatul ideal

•Studii medii de profil mecanic, electric sau Scoala profesionala finalizata;
•Experienta profesionala: 1 an;
•Cunostinte tehnice: cunostinte mecanice si electrice;
•Orientare catre rezultate si dezvoltare profesionala;
•Lucru in echipa si motivarea echipei;
•Integritate, seriozitate, inspira incredere.

Descrierea jobului

•Raspunde de gestionarea si buna folosire a materialelor si materiilor prime folosite in procesul de productie, conform normelor de consum si calitate aprobate;
•Asigura produse de calitate in conformitate cu standardele PepsiCo, cu procedurile manualelor de SMI, ISO, HACCP si reglementarile nationale;
•Informeaza Seful de schimb de problemele aparute la utilajul respectiv si incearca remedierea acestora in cel mai scurt timp;
•Asigura ordinea si curatenia la locul de munca pe toata durata timpului de lucru;
•Se prezinta in sectia de productie numai echipat cu echipamentul de protectie acordat de companie; respecta normele igienico-sanitare in timpul programului;
•Asigura mentenanta pe toata perioada de reparatii capitale;
•Respecta programul de lucru, perioada de servire a mesei, locul de fumat in fabrica;
•Raspunde de pastrarea in buna stare a bunurilor companiei, inclusiv a dotarilor PSI, igienico-sanitare etc.
•In caz de opriri ale productiei din sectie poate presta, pe schimbul sau, la solicitarea Sefului de schimb, alte activitati pe timp nedeterminat;
•Participa lunar la instructajul legat de Protectia Muncii si PSI.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la PepsiCo pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la PepsiCo pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are PepsiCo locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?