Operator Motostivuitorist

Intermodal Services este o companie cu capital integral privat, deținătoare a primului terminal intermodal de cale ferată independent din zona Ploiești.  Suntem în plină dezvoltare sub egida unei companii de origine elvețiene, activă în domeniul transportului international de mărfuri.

            Recrutăm pentru suplimentarea echipei noastre, operator motostivuitor cu experiență de minim 3 ani și calificare ISCIR. Activitatea zilnică în terminal reprezintă încărcarea, descărcarea și transbordarea mărfurilor și a containerelor cu motostivuitorul și stivuitorul de containere tip Reach Stacker.

Căutăm personal profesional, motivat, inteligent și responsabil pentru o carieră în transportul intermodal de mărfuri internațional.

Ce oferim?

• Pachet salarial atractiv

• Bonusuri pentru performanță, ore suplimentare

• Un mediu multinațional cu potențial de promovare în grupul nostru de companii

• Pregătiri de specialitate gratuite (ADR, Reach Stacker etc.)

Ce cerem?

• Ai minim 3 ani experiență cu utilaje de tip motostivuitor / electrostivuitor

• Deții autorizare ISCIR pentru activitatea de stivuitorist

• Cunoașterea limbii engleze prezintă avantaj

• Ești o persoană organizată, perseverentă și responsabilă

• Ești disponibil pentru o pregătire suplimentară în domeniul intermodal

Limbi străine cunoscute:

Engleză prezintă avantaj

Sau limba Germană

Responsabilități

• Conducerea în siguranță a unui stivuitor pentru containere tip Reach Stacker

• Încărcarea, descărcarea, transferul containerelor: tren-camion, camion-tren

• Transbordarea mărfurilor de până la tone cu motostivuitorul

• Respectarea normelor de securitate și sanatate a muncii în incinta terminalului

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Bertschi AG pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Bertschi AG pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Bertschi AG locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?