Operator print digital | Grafica | Finisaje | DTP

Salar net
500 - 1000 EURO / luna

Candidatul ideal

Candidatul ideal este prietenos, atent la detalii, pasionat de printuri .
Saritor si atent cu lumea din jur, noi ne completam in taskurile de zi cu zi
- cunostinte avansate de Corel Draw (obligatoriu avansat) ; Photoshop si illustrator cel putin elementar
- abilitati bune de relationare si organizare, preluarea comenzilor, relationarea cu clientul.
- atentie la detalii
- experienta in domeniul tipografiilor
- spirit de echipa,

Descrierea jobului

Jobul presupune adaptabilitate la cerintele jobului:
- pregatirea fisierelor pentru tipar - lucru in Corel Draw + conceptie design
- verificarea calitatii lucrarii
- finisaje printuri (laminare, biguire, taiere la ghilotina, caserare printuri
- Operare print digital Xerox versant, server fiery, printer-cutter wide 1.6m
- Operator print DTG si UV (printare DTG pe tricouri si UV pe obiecte) - experienta nu este obligatorie pe toate echipamentele, , va invatam noi, insa un minim de experienta in domeniu este obligatoriu

Print-shop complet digital avand tehnologii de ultima generatie - DTG, UV, Tipar Digital, Indoor-Outdoor. Cautam echipa pentru extindere. Sediul este in zona N. Grigorescu, sector 3EXPIRAT