Operator Print Digital - Tipografie

nespecificat

Candidatul ideal

Descriere post:
Realizarea si prelucrarea materialelor pentru tipar digital - utilaje de print Konica Minolta si Xerox.
Salariul va fi negociat in functie dе nivelul dе experienta si programul dе lucru si poate creste progresiv in functie dе performantele angajatului.

Cerinte:
Experienta minimum 1 an intr-un job similar, in domeniul graficii publicitare si al materialelor promotionale (pliante, brosuri, afise, cataloage, flyere etc.);
Cunostinte avansate de Corel.
Cunostinte privind tiparul digital (Xerox,Minolta sau Canon), finisaje tipografice (stantare, biguire, taiere);
Cunostinte de Prepress;
Capacitate de lucru sub presiunea unor termene limita.

Descrierea jobului

Sarcini/Responsabilitati:
- verificarea fisierelor si pregatirea acestora pentru tipar;
- realizarea de layout-uri si machete grafice;
- procesare imagini, machete si pregatirea lor pentru tipar digital (utilaje Xerox sau Minolta);
- printare pe diferite echipamente digitale.

Descrierea companiei

Tipografie digitala, producator materiale promotionale.