Operator retururi si reclamatii - depozit Cluj

Cerinte:

  • Minim studii medii;
  • Experienta anterioara in domeniul farmaceutic, serviciilor de logistica sau productie  constituie avantaj;
  • Experienta minim 1 an in operare facturi/ reclamatii sau pe un post echivalent;
  • Cunostinte operare PC – Microsoft Office (Word, Excel, Outlook); experienta de lucru in Charisma reprezinta un avantaj
  • Persoana motivata, pozitiva, organizata, atenta la detalii, orientata spre rezultate;
  • Atitudine pro-activa, capacitate de analiza, sinteza si organizare;
  • Bune abilitati de relationare, comunicare si capacitate de a lucra in echipa;
  • Bune cunostinte de gestiune si arhivare documente;

Responsabilitati:

  • Analizeaza si proceseaza receptiile produselor returnate;
  • Intocmeste facturile de retur;
  • Emite si trimite facturile catre clienti;
  • Anunta farmaciile si/ sau clientii de posibile modificari ale retururilor si operarea lor;
  • Arhiveaza documentele care au fost verificate si inregistrate;
  • Asigura relatia cu clientii pentru reglarea facturilor;
  • Tine evidenta reclamatiilor cantitative si calitative venite din farmacii;
  • Investigheaza si rezolva prompt reclamatiile primite din farmacii;
  • Tine evidenta produselor deteriorate;
  • Verifica plusurile ramase la raft;
  • Inventariaza zilnic/saptamanal cele mai scumpe produse din depozit;
  • Participa la inventarele anuale precum si cele organizate intermediar in depozit;

Beneficii:

- Salariul de incadrare atractiv
- Tichete de masa
 - Bonus lunar in functie de performanta
 - Decont transport
 - Card reducere pentru achizitioanarea medicamentelor in Farmaciile Dona
 - Abonament de servicii medicale (dupa un an de activitate in companie)
 - Instruiri, team-building
 - Posibilitati de dezvoltare profesionala
 - Conditii de lucru foarte bune (mediu de lucru curat, sala de mese, vestiar, temperatura  constanta intre 17 – 23 grade Celsius, indiferent de anotimp)

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la S.C. Dona. Logistica S.A. pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la S.C. Dona. Logistica S.A. pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are S.C. Dona. Logistica S.A. locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?