Responsabilitati principale:

Scopul general al postului consta in executarea si verificarea tuturor proceselor scriptice de distributie a produselor in concordanta cu politica societatii angajatoare.

In raport cu scopul general al postului, angajatul este responsabil:

  • Sa preia comenzile de vanzare conform planului de rute in vederea pregatirii de expediere a produselor
  • Sa organizeze livrarile in zona de responsabilitate alocand resursele in cel mai eficient mod
  • Sa pregateasca de expediere si sa emita documentele de livrare pentru produsele expediate cu serviciile de curierat
  • Sa realizeze receptia scriptica a produselor in sistemul de gestiune informatica
  • Sa respecte normele legale in vigoare si normele de buna practica de distributie
  • Sa asigure gestiunea si miscarile stocului in depozit
  • Sa participe la inventarul de marfa
  • Coordoneaza efectuarea transportului marfii societatii atat catre clientii finali cat si intre depozite

Profilul candidatului:

  • Cunostinte operare calculator: MS Office, sisteme ERP, sisteme de gestiune
  • Cunostinte limba engleza - nivel mediu (contituie avantaj)
  • Persoana organizata, cu bune abilitati de comunicare si negociere situationala
  • Experienta intr-o pozitie similara de minim 2 ani, constituie avantaj
  • Atitudine pozitiva si proactiva
  • Atentie la detalii

Alte cerinte:

  • Permis de conducere cat. B

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la B. Braun Medical SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la B. Braun Medical SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are B. Braun Medical SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?