Operator vanzari - logistica

nespecificat

Candidatul ideal

Daca iti doreşti sa faci parte din echipa noastra, asigura-te ca indeplinesti urmatoarele conditii:
• Esti proactiv(a), dornic(a) de rezultate;
• Stii sa iti gestionezi timpul de lucru;
• Esti o persoana ordonata, punctuala;
• Iti place sa relationezi si sa faci parte dintr-o echipa;
• Poti să respecti termenele-limita si sa gestionezi mai multe sarcini simultan;
• Dai dovada de seriozitate şi meticulozitate.

Descrierea jobului

Descriere job:
Prezinta si promoveaza produsele Editurii Gama prin realizarea de oferte pentru clientii potentiali si/sau existenti;
Prospecteaza in permanenta piata in vederea identificarii de noi clienti si a cresterii cotei de piata a produselor;
Mentine permanent legatura cu clientii existenti pentru fidelizarea acestora;
Intocmeste rapoarte privind situatia vanzarilor, livrari, alte obiective;
Urmareste sa identifice si sa inteleaga nevoile reale ale clientului cu scopul de a propune spre vanzare produse care se potrivesc nevoilor acestuia;
Este pro-activ in dezvoltarea relatiilor cu clientii prin intelegerea si anticiparea nevoilor si solutionarea acestora;

Beneficii:
Sistem de salarizare care cuprinde si bonusuri de performanta.

Grupul de firme Printco-Editura Gama cuprinde două companii: Editura Gama (www.edituragama.ro), specializată în publicarea cărţilor pentru copii, si tipografia Printco (www.printco.ro), specializată în producţia de tipărituri publicitare şi ambalaje.
Credem în investiţia continuă în calitate, fie că este vorba despre servicii, produse, mediu de lucru, oameni sau relaţiile cu aceştia. Credem în atenţia la detalii şi în cinste. De aceea, grupul de firme Printco-Editura Gama investeşte la fel de mult atât în calitatea umană a angajaţilor şi în calitatea mediului în care aceştia lucrează, cât şi în pregătirea lor profesională, aceste trei elemente fiind considerate baza unei relaţii de calitate atât în interiorul companiei, cât şi între aceasta şi clienţi.
Suntem principiali, atenţi, corecţi şi oneşti.
Grupul de firme are peste 150 de angajaţi, cu peste 25 ani de experienţă pe piaţa naţională, şi realizează o cifră de afaceri de aproximativ 6 milioane de euro/an.
Sediul central al companiilor este în Iaşi, şi un centru subsidiar în Bucureşti.
www.edituragama.ro
www.printco.ro