Payroll Accountant

Responsabilitati principale:

  • Prelucreaza certificatele  medicale  si asigura decontarea corecta si la timp a acestora;
  • Prelucreaza situatiile legate de concediile de crestere a copilului;
  • Furnizeaza informatiile necesare pentru adeverintele de somaj si adrese de la directiile judetene de munca;
  • Calculeza si importa diverse ajustari in aplicatie;
  • Calculeaza  state manuale, pentru care intocmeste fisierele de plati;
  • Ofera suport pentru intocmirea declaratiilor fiscale si a raportarilor statistice;
  • Pregateste pentru inregistrarea in contabilitate  a unor tranzactii aferente procesului de payroll:state manuale, extrase bancare;
  • Depune declaratiile referitoare la indemnizatiile medicale;
  • Interactioneaza cu autoritatile fiscale pentru topicuri referitor la certificatele medicale;
  • Ofera  suport catre toti anagatii referitor la calculul si plata salariilor pe toate canalele necesare: EIC, telefonic etc.
  • Ofera suport si rapoarte departamentelor in problemele legate de concediile medicale;
  • Aprofundeaza cunostintele legislative legate in special legislatia medicalelor si salarizarii.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare finalizate in domeniul economic;
  • Experienta 2-3 ani in domeniu financiar/payroll;
  • Cunoaste legislatia si partea de taxe aferente calculului salarial;
  • Excel – nivel avansat;
  • Engleza - nivel avansat;
  • Abilitati analitice si atentie la detalii;
  • Orientare catre rezultat;
  • Abilitati dezvoltate de prioritizare.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la VODAFONE ROMANIA SA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la VODAFONE ROMANIA SA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are VODAFONE ROMANIA SA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?