Candidatul ideal

- Absolvent studii superioare;
- Experienta de minimum 12 luni in vanzari sau promovare medicala (experienta in vanzari piata pharma constituie avantaj);
- Excelente abilitati de comunicare si negociere;
- Orientare catre client/rezultate; asertivitate;
- Cunostinte operare PC (World, Excel);
- Permis de conducere, disponibilitate pentru deplasari.

Descrierea jobului

- Promoveaza imaginea si serviciile diviziei sale in relatiile cu clientii - farmacii;
- Contribuie la marirea portofoliului de clienti, prin identificarea de noi clienti pe piata pharma;
- Stabileste si mentine o buna relatie de afaceri cu toti clientii de pe zona arondata;
- Urmareste evolutia pietei din punct de vedere al politicii comerciale;
- Identifica oportunitati de afaceri si finalizeaza contracte pe termen lung, securizeaza cifra de afaceri si termenele de plata;
- Intretine relatii de colaborare cu reprezentantii medicali ai tuturor furnizorilor de pe zona lui.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la MagnaPharm Marketing & Sales Romania S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la MagnaPharm Marketing & Sales Romania S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are MagnaPharm Marketing & Sales Romania S.R.L. locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?