PHP Full Stack Developer

Datorită cererii tot mai mari pentru serviciile noastre, în prezent căutăm un dezvoltator PHP Full Stack care să se alăture echipei noastre de dezvoltare web pe o bază permanentă cu normă întreagă.

Veți avea o experiență excelentă în PHP, MySQL și PHP Frameworks - în special Laravel.

Veți avea experiență în integrări back-end, SOAP și API-uri REST cu o abordare metodică și de rezolvare a problemelor.

Abilități și cunoștințe necesare:

  • 3 ani de experiență în PHP și framework Laravel.
  • 2 ani de experiență în JavaScript dobândiți în lucrul cu Vue.JS, NodeJS sau alt cadru similar
  • Cunoștințe avansate în OO PHP versiunile 5 și 7
  • MySQL, înțelegerea optimizării utilizării bazei de date
  • Experiență de dezvoltare API. ODIHNA / SAPUN.
  • Utilizarea fluxului GIT și git
  • Experiență Docker
  • Principii DRY, KISS, SOLID
  • HTML și CSS, JQuery
  • cunoștințe despre modele de proiectare și arhitectură software
  • Lucrul cu echipe la distanță
  • Având abilități de lucru în echipă și de comunicare
  • Capacitatea de a produce documentație de bună calitate
  • Flexibilitate pentru cereri neașteptate de modificare a proiectului, care pot apărea oricând în timpul dezvoltării

Abilități de dorit:

  • Scrierea testelor automate. Testarea PHPUnit
  • Compozitor / NPM
  • Experiență în HTML, CSS și JQuery
  • Familiar cu JIRA/Confluence
  • Furnizarea de estimări precise de dezvoltare

Sarcini și responsabilități:

  • Asigurați performanța, calitatea și capacitatea de răspuns a aplicațiilor
  • Efectuați teste unitare și de integrare.
  • Lansați aplicații pe serverele de testare și producție
  • Identificați și corectați blocajele și remediați erorile
  • Traduceți cerințele în sarcini de dezvoltare
  • Colaborați cu managerul de produs pentru a oferi caracteristici de calitate
  • Colaborați cu echipa QA pentru a oferi funcționalități funcționale, fără erori
  • Aplicați cele mai bune practici de dezvoltare
  • Documentarea procesului de dezvoltare, a arhitecturii și a componentelor standard
  • Pentru a avea caracteristici de la capăt la capăt, care necesită o gândire ieșită din cutie
  • Scrierea unui cod elegant, testat
  • Veți avea libertatea de a lucra autonom și de a vă prelua, dar sprijinul va fi acolo când aveți nevoie
  • Colaborați cu managerul de produs și de proiect pentru a oferi caracteristici de calitate
  • Oferim posibilitatea de a lucra la noua versiune a produsului care nu are cod vechi
  • În general, vei aduce o abordare logică a muncii tale. Nu ne este frică să facem greșeli, dar folosim datele și logica pentru a susține deciziile și pentru a ne îmbunătăți produsul

Ceea ce oferim:

  • Un salariu motivant pentru a te simti apreciat
  • Tichete de masa
  • Vouchere cadou cu diferite ocazii
  • Beneficiile programului de recomandare
  • Asigurare medicala privata
  • Cheltuieli de transport pentru transportul în comun sau autoturismul personal în limita specifică
  • Locatie in centrul orasului, la doar cateva minute distanta de Piata Victoriei sau Piata Romana
  • Oportunitate de dezvoltare și dezvoltare profesională
  • Experiență în mediu multicultural
  • Team-buildinguri distractive și evenimente sociale

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la REI Development Services pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la REI Development Services pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are REI Development Services locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?