PHP (Laravel) Developer

Undelucram.ro in numele:

Undelucram

Cautam un dezvoltator PHP/Laravel motivat care sa se alature echipei noastre de profesionisti!

Dacă ești pasionat de tehnologie, căutând constant să înveți și să îmbunătățești setul de abilități, atunci ești genul de persoană pe care o căutăm!

Obiectivul dvs. principal va fi dezvoltarea întregii logici pe partea de server, definirea și întreținerea bazei de date centrale și asigurarea performanței ridicate și a răspunsului la solicitările de la front-end. De asemenea, vei fi responsabil pentru integrarea elementelor front-end construite de colegii tăi în aplicație. Prin urmare, este necesară și o înțelegere de bază a tehnologiilor front-end.

Despre Undelucram:

Undelucram.ro este o platformă one-stop-shop care găzduiește informații despre mediul de lucru din România, informații furnizate de persoane care interacționează sau au interacționat profesional cu companii din România. Platforma găzduiește și informații de interes public din diferite domenii precum resurse umane, piața muncii, salarizare etc., informații structurate atât sub formă de articole, cât și sub formă de discuții pe forum.

Platforma Undelucram este prezentă în opt țări: România, Ungaria, Cehia, Grecia, Republica Moldova, Ucraina, Polonia și Bulgaria.

Responsabilitățile dvs.:

  • Dezvoltați, înregistrați și mențineți aplicații PHP de ultimă oră bazate pe web pe portal, plus platforme de servicii premium
  • Creați aplicații inovatoare, de ultimă generație și colaborați cu echipele
  • Asigurați-vă că HTML, CSS și JavaScript partajat sunt valide și consecvente între aplicații
  • Pregătiți și mențineți toate aplicațiile utilizând instrumente standard de dezvoltare
  • Utilizați serviciile de date backend și contribuiți la creșterea API-ului serviciilor de date existente
  • Conduceți întregul ciclu de viață al dezvoltării aplicațiilor web, de la etapa de concept până la livrare și asistență după lansare
  • Transmite eficient cu toate progresele sarcinii, evaluările, sugestiile, programele, împreună cu problemele tehnice și de proces
  • Documentați procesul de dezvoltare, arhitectura și componentele standard
  • Coordonează cu co-dezvoltatorii și ține managerul de proiect bine informat cu privire la stadiul efortului de dezvoltare și servește ca legătură între personalul de dezvoltare și managerul de proiect
  • Fiți la curent cu noile tendințe și cele mai bune practici în dezvoltarea web

Profilul tau:

  • Cunoștințe solide despre cadrele web PHP, cum ar fi Laravel
  • Înțelegerea comportamentului complet sincron al PHP
  • Înțelegerea modelelor de design MVC
  • Cunoștințe solide și experiențe anterioare de lucru cu tehnologii front-end, cum ar fi JavaScript, HTML5 și CSS3, MySql
  • Cunoștințe solide și experiențe anterioare de lucru cu JavaScript, AJAX JQUERY, ANGULAR și NODEJS;
  • Cunoștințe de programare PHP orientată pe obiecte
  • Cunoștințe solide despre exploatările comune PHP sau server web și soluțiile acestora
  • Înțelegerea principiilor fundamentale de proiectare din spatele unei aplicații scalabile
  • Autentificarea și autorizarea utilizatorilor între mai multe sisteme, servere și medii
  • Integrarea mai multor surse de date și baze de date într-un singur sistem
  • Familiarizarea cu limitările PHP ca platformă și soluțiile sale alternative
  • Crearea de scheme de baze de date care reprezintă și sprijină procesele de afaceri
  • Înțelegerea competentă a instrumentelor de versiune a codului, cum ar fi Git
  • Rezolvator de probleme creativ și eficient
  • Experiență anterioară în testarea software-ului

Beneficiile dvs.:

  • pachet salarial motivant;
  • pachet de beneficii extrasalariale;
  • sprijin din partea companiei pentru atingerea obiectivelor profesionale;
  • oportunități de dezvoltare și promovare în cadrul unei echipe tinere și dinamice.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Undelucram.ro pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Undelucram.ro pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Undelucram.ro locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?