PIE Engineer

Grupul ALTEN , lider mondial în consultanță în inginerie și tehnologie, are un angajament puternic de a investi în România. Angajații săi au abilitățile și capacitățile necesare pentru a acoperi întregul ciclu de dezvoltare și pentru a oferi o gamă largă de niveluri de servicii, de la consultanță tehnologică până la externalizarea proiectelor complete.

ALTEN Group a ajuns la 1000 de consultanti in Romania care lucreaza pe proiecte ambitioase din birouri din Bucuresti, Timisoara, Sibiu, Cluj-Napoca, Iasi, Craiova, Pitesti. ALTEN România cuprinde 2 divizii specializate pe capacitățile sale de bază: ENGINEERING și IT. Aceste două divizii sunt: ​​ALTEN TECHNO și ALTEN KEPLER , care lucrează ca o organizație agilă.

Ca parte a echipei noastre, responsabilitățile dumneavoastră vor include:

  • Asigurarea convergenței integrării serviciilor electronice;
  • Animarea convergenței arhitecturii EE a vehiculului;
  • Managementul validării EE pe Platforma de Integrare Electronică;
  • Testarea vehiculelor pe pistă;
  • Realizarea validarii vehiculelor PIE (Electronic Integration Platform) in managementul energiei electrice;
  • Investigarea problemelor rețelei de 12 V;
  • Configurarea instrumentelor HW/SW pentru utilizare în validări (CANape, CANalyzer, DDT2000);
  • Realizarea prioritatilor planului de testare;
  • Planificarea validarilor si a vehiculelor de validat;
  • Validarea rapoartelor;
  • Pilotare analize electrice și electronice pe vehicule;
  • Managementul activitatilor SFM pentru fabricile grupului.

Cerințe:

  • Absolvent al studiilor tehnice superioare in Inginerie Electrica, Electronica;
  • engleza, franceza (este un plus);
  • Permis de conducere categoria B;
  • Disponibilitate de deplasare;
  • Cunoștințe specifice de validare electronică, software și hardware;
  • Cunoașterea performanței vehiculului.

*Doar candidații eligibili vor fi contactați în maximum 2 săptămâni. Orice informație furnizată este tratată ca fiind confidențială.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la ALTEN Romania pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la ALTEN Romania pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are ALTEN Romania locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?