Compania BCS AUTOMOTIVE INTERFACE SOLUTIONS ROMANIA , producătoare de componente pentru industria automotive își mărește echipa. Dacă ți se potrivește această poziție și vrei să faci parte dintr-o echipă dinamică unde poți oferi valoare, așteptăm CV-ul tău.

Descrierea jobului:

  • Genereaza si pune la dispozitia furnizorilor un forecast periodic;
  • Analizeaza deviatiile dintre cantitatile prezise si cele comandate;
  • Urmareste confirmarea comenzilor de catre furnizori;
  • Analizeaza lipsa materii prime/exces de materiale ;
  • Urmareste livrarea comenzilor conform termenelor confirmate, pana la receptionarea acestora;
  • Stabileste nivelul optim al stocurilor de materie prima si se asigura de respectarea diferentele de livrare.

sarcinilor :

  • Crearea comenzilor de materiale in functie de cerintele clientilor, cantitati, tip de comenzi;
  • Asigura mentinerea stocurilor la un nivel optim din punct de vedere economic;
  • Transmiterea comenzilor catre furnizori prin intermediul sistemului ERP;
  • Participarea la teleconferinte cu clientul;
  • Clarificarea termenelor de livrare cu furnizorii si departamentul Livrare produse finite in caz de nevoie;
  • Monitorizarea livrarii la timp a comenzilor de materie prima.

Cerinte:

  • Experience in Logistica, SAP (reprezinta un avantaj);
  • Studii superioare;
  • Gandire strategica;
  • Rezistenta la stres ;
  • Gandire si actiune proactiva;
  • Capacitate de rezolvare a problemelor;
  • Orientare spre rezultat .

Beneficii:

Salariul si alte beneficii se vor discuta la interviu. Fabrica este situata in Remetea Mare, Depozitul Olympian Park, DN6/E70.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la BCS Automotive Interface Solutions pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la BCS Automotive Interface Solutions pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are BCS Automotive Interface Solutions locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?