Planificator productie

Acceptă provocarea viitorului și alătură-te echipei noastre pentru dezvoltarea unei cariere de succes!

Pentru ocuparea acestui rol este nevoie de:

  • Studii Superioare Economice sau Tehnice
  • Limba Engleza – nivel avansat, Limba Germana reprezinta avantaj
  • Cunostinte pachet Microsoft Office (in special Excel), cunostinte SAP – constituie avantaj
  • Experienta: in Logistica / planificare productie minim 1 an
  • Abilitati de planificare si organizare
  • Abilitati de comunicare
  • Orientare spre rezultat
  • Atentie la detalii
  • Spirit de echipa

Noi iti oferim:

Transport gratuit, Tichete de masa, Tichete cadou de sarbatori, Bonus anual de performanta, Al 13-lea salariu, Bonus de fidelitate, Abonament medical, Abonament sala de fitness, Posibilitati de dezvoltare profesionala.

Responsabilitatile unui Planificator productie sunt:

  • Asigurarea planificarii productiei si disponibilitatii produselor fabricate avand in vedere planificarea capacitatii productiei.
  • Planificarea productiei saptamanale in conformitate cu comenzile clientilor si a forecastului dat de catre Demand Planner, tinand cont de capacitatile si disponibilitatea materiilor prime.
  • Monitorizarea stocurilor de produse finite si materii prime in conformitate cu cerintele standard ale grupului cu privire la stocurile de siguranta.
  • Asigurarea acestor stocuri in asa fel incat aprovizioanarea liniei de productie sa se faca optim si livrarile sa se efectueze la timp.
  • Pastrarea contactului permanent cu Demand Planner-ul si informarea cu privire la situatiile de deviatii comenzi fata de forecast sau capacítate interna.
  • Colaborarea indeaproape cu membrii echipei de productie si furnizeaza in timp util informatii cu privire date de livrari si/ sau disponibilitatea materiilor prime acolo unde este cazul.
  • Monitorizarea saptamanala a realizarilor versus target si identificarea motivelor pentru deviatii precum si actionarea corectiva si preventiva pentru reatingerea obiectivelor.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Hirschmann Automotive GmbH pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Hirschmann Automotive GmbH pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Hirschmann Automotive GmbH locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?