nespecificat

Candidatul ideal

• Studii superioare tehnice sau economice
• Cunostinte de limba engleza nivel avansat
• Cunostinte operare PC – nivel avansat (Ms Office)
• Experienta minim un an in activitati de productie - reprezinta un avantaj
• Abilitati de comunicare in relatia cu clientul (intern si extern)
• Persona corecta, puternica, bun lucrator in echipa
• Abilitati de lucru in situatii de stres
• Persoana organizata si ordonata.

Descrierea jobului

• Planifici productia, tinand cont de disponibilitatea tuturor materialelor si echipamentelor necesare pentru executie
• Analizezi capacitatea de echipamente si numarul de oameni
• Executi planul de productie in conformitate cu necesarul existent de materiale si echipamente
• Participi la conferinte cu clientul privind constrangeri de materiale sau de capacitate a echipamentelor
• Propui modificarea planului de productie in caz de lipsa de materiale, capacitate de echipamente, lipsa oamenilor
• Pregatesti planul de productie, luand in considerare toate informatiile necesare care pot avea un impact asupra realizarilor
• Urmaresti realizarile din productie versus ce a fost planificat, si communici catre echipa si client

Lear Corporation se claseaza pe locul 147 in topul Fortune 500 cu produse de clasa mondiala proiectate și fabricate de o echipa diversificata de angajati talentati. Fiind un furnizor principal de scaune auto si echipamente electrice, Lear deserveste clientii sai cu capacitate la nivel mondial mentinand in acelasi timp angajamentul individual. Cu sediul in Southfield, Michigan, Lear detine 261 de locatii in 39 de tari din intreaga lume si are aproximativ 161.000 de angajati.