Candidatul ideal:

  • specializat in MRP (Material Replenishment / Resources Planning);
  • familiarizat cu lucrul in ERP (Enterprise Resource Planning);
  • gandire analitica, matematica;
  • cunostinte Microsoft Office
  • bune abilitati de comunicare, interes pentru aspectele ce tin de productie.

Responsabilitati:

  • lansează şi urmăreşte programele de fabricaţie;
  • înregistrează comenzile în sistemul informatic şi editează Ordinele de fabricatie (OF-uri) pentru productie, dupa validarea tehnica a produselor de catre departamentul de metode de productie,
  • planifica riguros etapele din productie
  • tine legatura permanent cu productia privind planificarea, schimbarea si finalizarea proceselor de productie
  • asigura suportul catre productie privind gestiunea materialelor si a OF-urilor,
  • gestionează informaţiile de aprovizionare între client şi furnizor,
  • asigura productia privind disponibilitatea materialelor, in vederea realizarii planului de productie, in stransa legatura cu departamentul de achizitii;
  • verifica saptamanal gestiunea stocurilor din magazie şi înregistrează diferenţele în sistemul informatic,
  • raspunde si organizeaza inventarierea materialelor din productie, privind proiectele pe care le gestioneaza, in cazul inventarelor generale sau oricand este nevoie,
  • asigura rezervarea camioanelor pentru expeditiile de produs finit si/sau retur de materiale, comunicand clientului documentele necesare,
  • inregistreaza in programul informatic datele privind aprovizionarea si expeditia.
  • participă la şedinţe de producţie;
  • anunta la timp departamentele privind lipsa sau receptia de componente;
  • ia decizii împreuna cu sefii de atelier de eficientizarea productiei .

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la S.C. Duqueine Composites S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la S.C. Duqueine Composites S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are S.C. Duqueine Composites S.R.L. locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?