Processor Shift Leader/Supervisor

PROGRAMUL DE LUCRU - 3 SCHIMBURI

Obiectivele generale ale postului:

Organizeaza, conduce si controleaza activitatea de productie in timpul schimbului din subordine, fiind responsabil de utilizarea eficienta a echipamentelor si a fortei de munca.

Pregătire şi experienţă cerută de post:

•               Studii medii (studiile superioare constituie un avantaj).

•              Inclinatii tehnice

•               Experienta in coordonarea unei echipe minimum 6 luni constituie un avantaj.

•               Abilitati in coordonarea si motivarea a echipei;

•               Persoana comunicativa, inclinata catre munca cu oamenii;

•               Abilitati in solutionarea de probleme si gasirea de solutii;

•               Flexibilitate, capacitate de a se adapta unor noi cerinte;

•               Capacitate de a lucra in mod organizat;

•               Rezistenta la stres, atentie la detalii, proactivitate;

•               Limba Engleza – nivel mediu;

•               Cunostinte avansate operare PC: MS Office.

Atribuţii şi responsabilităţi specifice

  • Conduce efectiv, organizeaza si motiveaza echipa de pe un schimb  din subordine;
  • Actioneaza ca un exemplu in comportament si in munca, reprezentand cultura si valorile companiei si sustinand activ deciziile luate de managementul firmei;
  • Cunoaste planul de productie si ia toate masurile pentru indeplinirea si chiar depasirea acestuia in toate conditiile cerute (cantitate, calitate, termene limita, cheltuieli);
  • Se asigura prin verificari, pe intreaga durata a schimbului, ca operatorii din subordine lucreaza conform fisei postului si ca toate instructiunile de lucru sunt respectate si aplicate. Este responsabil de aplicarea si implementarea noilor proceduri de lucru;
  • Participa la scolarizarea operatorilor din subordine, completeaza fisele de instruire si le gestioneaza corespunzator conform procedurii de Training;
  • Evalueaza operatorii din subordine si intocmeste matricea de calificare;
  • Se ocupa de scolarizarea generala pe parte de productie a operatorilor care isi incep activitatea in compania Elster;
  • Participa activ la analizele de calitate atunci cand este necesar, in caz de neconformitati;
  • Imbunatateste procesul de productie prin aducerea unor idei noi si ajuta la implementarea acestora;
  • Introduce datele de productie, analizeaza aceste date si ia actiuni corective atunci cand este necesar pentru imbunatatirea indicatorilor  departamentului productie;
  • Este responsabil de flow-ul  materialelor  in aria de productie;
  • Raspunde de instruirea pe linie de securitate si sanatate in munca  a personalului din subordine, asigurandu-se ca  regulile de protectia muncii sunt respectate de catre operatorii din subordine si ca sedintele periodice de instructaj sunt tinute cu regularitate, in conformitate cu planul dat de catre departamentul de specialitate; se asigura de obtinerea tuturor semnaturilor necesare pe fisele de protectia muncii;
  • Este responsabil pentru curatenia si ordinea tuturor statiilor, echipamentelor si  operatorilor din linie, asigurand ca regulile generale definite in cerintele 5S sunt respectate;
  • Nu admite inceperea lucrului personalului din subordine fara echipamentul individual de lucru si protectie complet.

Atribuţii şi responsabilităţi generale:

  • Utilizeaza corect echipamentele de munca, substantele periculoase, echipamentele de transport si alte mijloace de productie;
  • Utilizeaza corect echipamentul individual de protectie acordat conform instructiunilor interne specifice Elster Rometrics/Honeywell;
  • Obligatia de confidentialitate va fi mentinuta si dupa incetarea raporturilor de munca ale salariatului; salariatul are obligatia ca, pe toata perioada existentei raporturilor de munca, precum si dupa incetarea acestora, sa nu transmita sub orice forma altei persoane fizice sau juridice informatiile confidentiale dobandite pe parcursul activitatii profesionale in cadrul companiei;
  • Este responsabil de gestionarea corecta in ceea ce priveste confidentialitatea informatiilor cu care intra in contact, prin specificul functiei, conform Contractului Individula de Munca;
  • Isi insuseste si respecta prevederile legislatiei si instructiunilor interne specifice Elster Rometrics/ Honeywell in domeniul securitatii si sanatatii in munca si masurile de aplicare a acestora;
  • Respecta regulile de securitate si procedurile de urgenta; Respecta intocmai cerintele aplicabile cuprinse in documentele Sistemului de management integrat Calitate-Mediu-Sanatate, conform cu standardele implementate in firma;
  • Participa la instruirea privind sanatatea si securitatea in munca programate, precum si la controalele medicale periodice;
  • Respecta Regulamentul Intern si procedurile de lucru privitoare la postul sau; Respecta practicile si politicile Elster Rometrics/ Honeywell;

 Competenţe/ Autoritatea să:

 •     Poate opri linia de productie in cazul in care constata neconformitati sau nerespectarea procesului de productie;

•      Roteste personalul din subordine in caz de necesitati;

•      Participa in procesul de evaluare al angajatilor din subordine;

•      Participa in procesul de selectie al angajatilor;

•      Responsabil de planul de training la nivel de echipa.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Honeywell pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Honeywell pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Honeywell locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?