Product Line Sales Manager Robotics

Robotica este un nou brunch important al afacerii noastre, axat pe distribuția de roboți colaborativi (alias Coboți). Roboții colaborativi sunt echipamente concepute pentru a interacționa într-un mod fizic cu oamenii dintr-un mediu de lucru, putând împărtăși un spațiu de colaborare, astfel încât munca și comunicarea între roboți și oameni este mai ușoară.

PLSM-ul nostru va putea lucra cu diferite tipuri de coboți, cum ar fi coboți industriali, coboți de service, coboți de securitate, coboți profesionali de curățare și coboți logistici.

Rolul dumneavoastră va fi important pentru a ne ajuta să creștem gradul de cunoaștere a mărcii și capacitatea noastră de livrare a coboților în diverse industrii în regiunea geografică de care aveți responsabilitatea și pentru a ne menține poziția de cel mai important disruptor al pieței de robotică.

Ce ne trebuie

• Responsabilitati principale

Formarea și extinderea bazei de parteneriat, stabilirea de contacte personale puternice cu partenerii și reprezentanții vânzătorilor

Promovarea soluțiilor noastre de robotică (coboți), negocieri.

Prezentări și consultații pe o linie de produse pentru parteneri și clienți.

Selectarea soluției optime pentru sarcinile clientului, pregătirea caietului de sarcini, stabilirea prețurilor, managementul proiectelor, pregătirea cerințelor de licitație.

Participarea la organizarea si desfasurarea evenimentelor de marketing si training.

Implementarea planului de vanzari pentru Robotica.

Lucrări analitice, pregătirea tipurilor regulate de raportare.

Cerințe cheie:

Experienţă

Experiență de succes în echipe comerciale IT (vânzări B2B, de preferință Robotică).

3+ ani de experiență în vânzări de produse și soluții tehnologice relevante.

Experienta in negocierea si prezentarea solutiilor.

Abilități de planificare a achizițiilor și vânzărilor pe termen scurt și lung.

Educaţie

Licență sau master (tehnica va reprezenta un avantaj suplimentar)

Competențe lingvistice

Cunoașterea limbii engleze la nivel avansat sau superior

Abilități și abilități profesionale

Capacitatea și disponibilitatea de a comunica cu oficiali de top ai companiilor partenere, precum și cu clienții/reprezentanții vânzătorilor.

Inițiativă, capacitatea de a lucra eficient atât independent, cât și în echipă.

Valori, aptitudini și abilități personale

Concentrați-vă pe obținerea de rezultate

Toleranta la stres

Bune abilități analitice

Abordare sistematică a muncii

Responsabilitate în luarea deciziilor

Ceea ce oferim

Pachet salarial competitiv și beneficii suplimentare (contactați-ne pentru detalii complete)

Oportunitatea de a lucra pentru o companie multinațională puternică din punct de vedere financiar, cu creștere rapidă

Interacțiune constantă cu echipe globale de profesioniști

Oportunități de carieră internațională

Acces la dezvoltare profesională continuă: training, programe de certificare, evenimente și team building.

Concursuri interne periodice cu premii.

Acoperire medicală cu o rețea de clinici private (Medlife).

Telefon cu plată de ultimă generație și abonament generos la servicii de voce și date.

Opțiunea de lucru de acasă

22 zile de concediu/an.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la ASBIS pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la ASBIS pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are ASBIS locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?