Product Owner

În calitate de proprietar de produs, sunteți responsabil pentru planificarea, definirea și urmărirea funcțiilor care vor fi utilizate de milioane de utilizatori. În rolul dvs., veți lucra în primul rând cu managerii de produs și cu toate departamentele noastre de afaceri pentru a vă asigura că noile inițiative sunt clare pentru a fi dezvoltate, precum și adaptarea la schimbări de îndată ce apar noi informații.

Apreciem foarte mult capacitatea de a opera într-un mediu în care oamenii pot face tot ce le poate, fără a urma întâlniri ceremoniale sau un proces foarte bine definit. Cu toate acestea, lucrul cu echipele de dezvoltare este o parte esențială a jobului, așa că comunicarea eficientă și fără cheltuieli generale este foarte importantă. Dacă acest lucru vă sună tentant și credeți că sunteți potrivit, ne-ar plăcea să auzim de la dvs.!

Abilități și cerințe

  • Minim doi ani de experiență, fie ca Product Owner, fie ca analist de afaceri.
  • Abilități excelente de comunicare cu înaltă competență în limba engleză.
  • O diplomă de licență în informatică sau un domeniu tehnic aferent.
  • Experiența ca dezvoltator de software reprezintă un avantaj semnificativ.

Responsabilitățile OP

  • Colaborați cu managerii de produs pentru a înțelege strategia de produs și noile funcții pentru a sprijini nevoile și obiectivele de afaceri ale companiei.
  • Prioritizează lucrările viitoare pentru un set de produse noastre în funcție de nevoile și impactul afacerii.
  • Urmăriți îndeaproape tendințele pieței, iar clienții trebuie să poată reacționa rapid la schimbări.
  • Gestionați și perfecționați cerințele, astfel încât echipa de dezvoltare să poată opera fluent prin restanța.
  • Colaborați cu managerii de proiect pentru a vă asigura că termenele de lansare sunt ținute sub control și că orice dependență este urmărită corect.
  • Comunicați sfera de aplicare a proiectului și deciziile care afectează livrarea produselor către părțile interesate relevante și între departamentele locale și internaționale.
  • Planificați și susțineți reutilizarea caracteristicilor și suport pe termen lung pentru a utiliza cât mai bine posibil platforma companiei.
  • Asigurați-vă succesul după lansare prin monitorizarea valorilor produsului și a indicatorilor de calitate și luând măsuri adecvate pe baza datelor de performanță.

Cum e să lucrezi pentru noi?

  • Oferind tot ce este mai bun și așteptând să obțineți același lucru în schimb: dvs. alegeți feroneria la care să lucrați, cumpărăm scaune și birouri de ultimă generație; odată ce pandemia se termină, vă veți bucura să lucrați dintr-un birou grozav, cu spații de lucru liniștite și zone frumoase de recreere
  • Autonomie : vei alege instrumentele pe care vrei să le folosești și vei ajunge să iei toate deciziile tehnice atâta timp cât acestea au sens
  • Măiestrie : vă vom încuraja și vă vom sprijini să învățați atâta timp cât este nevoie, astfel încât să vă puteți simți mândru de munca dvs
  • Scăzut de procese: ne bazăm mult pe deciziile personale în loc să ghidăm comportamentul prin procese. Fără stand-up-uri.

Beneficii

  • Salariu de top pe piata
  • Abonament medical (nivel superior la Regina Maria)
  • 26 de zile de concediu platit
  • Alte mici beneficii unele mai regulate și mai previzibile decât altele

Despre noi

Sector Labs are sediul în Cluj-Napoca și a fost înființată în 2016 ca parte a EMPG. Cu o prezență în 18 țări și un trafic combinat de peste 200 de milioane de sesiuni pe lună, EMPG deține și operează verticale imobiliare și platforme de anunțuri pe piețele emergente.

La scurt timp după ce am fost înființați, am reușit să construim unele dintre cele mai rapide portaluri de anunturi din lume (ex. bayut.com). Lucrând împreună cu echipele de ingineri din Pakistan, Emiratele Arabe Unite, Thailanda, Filipine și Spania, ne facem misiunea de a permite și optimiza afaceri prin tehnologie condusă de o combinație sănătoasă de pragmatism și ambiție.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Sector Labs pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Sector Labs pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Sector Labs locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?