Product Owner

Despre Rol

În calitate de Product Owner în echipa Platformelor de cercetare, veți fi implicat într-o gamă largă de sarcini, combinând munca independentă și colaborarea cu diverse părți interesate: managementul în amonte al unui anumit produs, inclusiv crearea și îngrijirea stocului de produse, poveștile utilizatorilor și specificarea epopeei. și criteriile de testare de acceptare și coordonarea cu echipele din aval, precum și colaborarea și sprijinirea echipei în toate fazele de lansare a produsului.

Responsabilitatile locului de munca

  • Traduceți cerințele de afaceri în cerințe tehnice documentate, diagrame de flux de lucru și documente de definire a domeniului cu specificații funcționale.
  • Identificați inconsecvențele în fluxurile de lucru ale afacerii și scenariile posibile.
  • Facilitați comunicarea fie a schimbărilor în cerințe, fie a schimbărilor în dezvoltare între echipa de dezvoltare și proprietarii de afaceri.
  • Specificați articolele din backlog de produse (povestea utilizatorului și epopee), inclusiv criteriile de acceptare
  • Gestionați problemele raportate prin intermediul biroului de asistență pentru rezolvare, gestionați comunicarea problemelor cu părțile interesate.
  • Efectuați un management eficient de proiect pentru a vă asigura că termenele-cheie ale proiectului sunt respectate.
  • Implicați și comunicați cu părțile interesate interne pentru a-și traduce nevoile de afaceri în soluții tehnice;
  • Sprijiniți utilizatorii și părțile interesate cu teste de acceptare, instruire și integrare.

Calificări

  • Abilitatea de a lucra în direcția rapidă, termene limită stricte, care sunt stabilite cu standarde de înaltă calitate într-un mediu de lucru dinamic
  • Experiență de cel puțin 2 ani în lucrul ca analist de afaceri sau proprietar de produs
  • Abilități puternice de analiză și de rezolvare a problemelor
  • Experiență dovedită cu metodologii Agile (Scrum, Kanban)
  • Bune cunoștințe de BPMN și/sau UML
  • Atitudine flexibilă, cu o puternică capacitate de adaptare pentru cerințele și nevoile de afaceri în continuă schimbare
  • Cunoștințe avansate MS Office (Excel, PowerPoint)
  • Abilități competente în limba engleză de afaceri oral și scris (limba de lucru a companiei este engleza)
  • Excelente abilități interpersonale și de comunicare, capabile să înțeleagă și să vorbească atât din punct de vedere tehnologic, cât și din perspectivă de afaceri.

Este bine sa ai

  • Înțelegerea elementelor de bază ale managementului cunoștințelor și inginerii cunoștințelor; sau
  • Cunoașterea și înțelegerea industriei serviciilor (de preferință industria serviciilor financiare în combinație cu piața SRI/RI);
  • SQL și instrumente aferente de gestionare a datelor (ex. PowerBI);
  • Experiență de lucru într-un mediu de lucru dinamic, cu ritm rapid
  • Master sau licență în discipline conexe (afaceri, finanțe, știința informației, TIC)
  • Pasiune pentru problemele globale de durabilitate, cum ar fi protecția mediului sau drepturile omului.

Despre noi

Sustainalytics este o companie Morningstar dedicată investițiilor responsabile, cu o experiență de peste 25 de ani în cercetarea și ratingurile ESG. Având o bază extinsă de clienți între manageri de active, proprietari de active și bănci de investiții, misiunea noastră este de a oferi informațiile necesare investitorilor și companiilor pentru a lua decizii mai informate care să conducă la o economie globală mai justă și mai durabilă.

În calitate de centru de excelență ESG al Morningstar, suntem responsabili pentru succesul comercial și inovarea produselor sale ESG, precum și pentru strategia generală ESG.

În aceste vremuri, ne bazăm pe întâlniri virtuale ale echipei și practici de management, precum și pe un program de prieteni la distanță, pentru a sprijini o integrare ușoară în birourile noastre virtuale. Noi membri ai echipei sunt incluși și își încep prima zi cu compania din siguranța caselor lor.

Pentru mai multe informații, vizitați www.sustainalytics.com

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Sustainalytics pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Sustainalytics pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Sustainalytics locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?