Product Purchasing Manager - GSM

Cerințe esențiale

  • Diplomă de licență;
  • 7+ ani de experiență;
  • Cunostinte in excel;
  • Fluent engleză;
  • Cunoștințe solide de Microsoft Office (în special Excel);
  • Înțelegerea proceselor complementare a lanțului de aprovizionare este foarte de dorit;
  • Bune abilități de prezentare și sensibilitate la diferențele culturale;
  • Abilități puternice de analiză/cumpărare;

Principalele sarcini și responsabilități

  • Programul local de sprijin PLB - responsabil pentru coordonarea dezvoltării CBOM locale cu PLB a fabricii în aliniere la nevoile clienților din programele globale;
  • Acționează ca Manager de achiziții anticipate pentru ofertele clienților prin pregătirea BOM-ului cu costuri bugetare înainte de faza de achiziție, în cazul în care o fabrică nu este încă alocată;
  • Conducere funcțională a programelor globale/componentelor cheie (programul global înseamnă același program în 2 sau mai multe fabrici). Asigurați-vă că programele globale sunt livrate la timp și la costuri țintă. Asigurați-vă că piesele sunt achiziționate la timp, în timp ce îndepliniți bugetul global al programului în colaborare cu toate PLB-urile;
  • Dezvoltați strategia globală a liniei de produse (inclusiv instrumente și managementul riscului) folosind GSM și resursele interfuncționale;
  • Dezvoltați un proces sistematic pentru a permite implicarea mai timpurie a furnizorilor în DfV / 3P;
  • Susține procesul de selecție a furnizorilor și lucrează împreună cu echipele locale de UR pentru a căuta contribuții interfuncționale pentru îmbunătățirea impactului general;
  • Punct unic de contact pentru toate informațiile și informațiile despre produse legate de furnizor (strategia concurenței, factorii economici globali);

Beneficii

  • Pachet medical premium;
  • Bonus anual;
  • Antrenamente de dezvoltare a abilităților (limbi străine, tehnice, soft);
  • Tichete de masa;
  • Tichete cadou (Paște, 1 iunie, Crăciun și de ziua angajatului);
  • Transport gratuit cu autobuzul companiei;
  • Alte beneficii (Bookster, 7 card, diverse reduceri, etc).

Salariu numai pentru uz intern

Condiții globale de utilizare și Declarație de confidențialitate

Citiți cu atenție Politica de confidențialitate BorgWarner înainte de a utiliza acest site web. Capacitatea dumneavoastră de a accesa și utiliza acest site web și de a aplica pentru un loc de muncă la BorgWarner este condiționată de acceptarea și respectarea acestor termeni.

Vă rugăm să accesați documentul legat făcând clic aici, selectați zona geografică în care aplicați pentru angajare și examinați. Înainte de a trimite cererea, vi se va cere să confirmați acordul cu termenii.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la BorgWarner pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la BorgWarner pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are BorgWarner locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?