Production engineer

Candidatul ideal

-studii tehnice (TCM, Mecanica, SIM);
-cunostinte minime desen tehnic;
-cunostinte operare PC (Microsoft Office, etc) - optional
-dinamic, capabil sa lucreze in echipa/individual in conditii de stres;
-diponibilitate la efort
-capacitate de adaptare
-capacitate de analiza si sinteza
-capacitate de organizare
-dornic sa faca parte dintr-un mediu profesionist.

Descrierea jobului

- planificarea productiei curente (oameni, utilaje, echipamente, materii prime, materiale, etc);
- implementarea tehnologiilor de fabricatie specifice gamei de semifabricate si/sau produse finite aflate in productia curenta (instructiuni de lucru, procese, procedee, retete de fabricatie, etc);
- coordonarea echipei din subordine (planificare, comanda, control, etc);
- oferirea de asistenta la instalarea si punerea in functiune a noilor echipamente si utilaje;
- coordonarea proceselor de raportare continua a activitatii desfasurate personal si de catre oamenii din subordine (inregistrari electronice in programele de gestiune a productiei precum si corelarea acestora cu inregistrarile pe suport de hartie);
- instruirea si supravegherea continua a personalului din subordine in domeniul protectiei muncii si utilizarea extruderelor (instructaje curente si periodice, folosirea echipamentelor individuale de lucru si de protectie, utilizarea dispozitivelor si echipamentelor de protectie a muncii, etc.);
- cercetare si dezvoltarea tehnologiilor si produselor noi.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la PALMEX CM SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la PALMEX CM SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are PALMEX CM SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?