Production Line Planner

Descrierea postului:

Căutăm un Production Line Planner, pentru departamentul Production Line Planning HV din cadrul Dräxlmaier Satu Mare.

Profită de oportunitatea de a te alătura unei echipe energice și entuziaste!

Responsabilități:

  • Asigurarea planificării, achizițiilor, punerii în funcțiune, parametrizării și echilibrării liniilor de asamblare în conformitate cu cerințele si obiectivele proiectului;
  • Participarea activa la proiectul de producție;
  • Evaluarea planificării generale din punct de vedere al fezabilitatii, riscurilor, dezvoltarii unor concepte alternative și coordonarii impreuna cu managerii proiectului de producție;
  • Participarea la FMEA - produs și crearea procesului;
  • Crearea protocolului de proces al utilajului in colaborare cu celelalte departamente pentru utilajele noi si cele existente;
  • Punerea in aplicare a masurilor de acceptare și predare a echipamentelor pentru furnizorii interni și externi, ținând cont de cerințe în colaborare cu responsabilii din sectoarele; producție, tehnologie de aplicare și achiziții;
  • Planificarea și monitorizarea bugetelor echipamentelor la nivelul echipamentelor cu scopul de a respecta obiectivele specificate.

Cerințe:

  • Studii superioare profil tehnic: inginerie mecanica/tehnologie de fabricatie/constructii industriale sau studii comparabile (Master);
  • Experiență profesională intr-o companie de producție (preferabil);
  • MS Office;
  • Cunostinte de limba engleza;
  • Munca în echipă și abilitati de comunicare;
  • Disponibil pentru delegatii, inclusiv in strainatate.

Beneficii:

  • Pachet de beneficii competitiv pe piața muncii;
  • Mediu de lucru plăcut și stabil cu oportunități de promovare;
  • Training de inițiere;
  • Cursuri interne personalizate după nevoi.

Dacă ești o persoană responsabilă care dorește sa facă parte dintr-o echipa dinamică care își desfășoară activitatea într-un mediu multinațional, trimite-ne aplicaţia ta.
Toate persoanele care corespund profilului, vor fi contacte in maxim 3 săptămâni.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la DRÄXLMAIER Group pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la DRÄXLMAIER Group pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are DRÄXLMAIER Group locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?