Production Manager

Candidatul ideal va deține întregul proces de producție. Ei vor elabora strategii cu alte echipe interne pentru a asigura excelența operațională.

Sarcini și responsabilități

  • Funcționarea eficientă a instalației
  • Planificarea, organizarea si coordonarea productiei si functionarii zilnice
  • Controlează înregistrarea materiilor prime și a produselor
  • Asigurarea calității produselor tuturor produselor (materie primă, produse finite, produse secundare)
  • Determinați cerințele de materie primă pe baza nevoilor de calitate și cantitate ale plantei
  • Supravegherea administratiei, responsabilitatea pentru inventarierea si depozitarea materiei prime si a produselor finite
  • Organizarea și controlul principalelor procese din fabrică și, de asemenea, în departamentele legate de fabrică
  • Asigurați starea tehnică așteptată a instalației (cladiri, mașini)
  • Controlează, operează și monitorizează procesul de întreținere și investiții
  • Responsabilitatea pentru documentarea instalatiei
  • Responsabilitate pentru managementul crizelor și dezastrelor
  • Respectarea și aplicarea instrucțiunilor de siguranță alimentară, a altor cerințe de reglementare și a politicilor companiei
  • Responsabilitatea HCCP și IFS pentru fabrică
  • Cooperarea cu controalele oficiale și furnizarea datelor necesare
  • Coordoneaza achizitia tehnica cu managerul tehnic
  • Managementul oamenilor
  • Pregătește și coordonează timpul de lucru și planul de funcționare a muncii
  • Evaluarea performanței
  • Responsabilitate disciplinară
  • Transfer de cunoștințe
  • Managementul si monitorizarea sarcinilor si proceselor de munca / HR in cooperare cu echipa de management
  • Participarea și monitorizarea planificării costurilor și producției

Profilul cerințelor

  • Gradul preferat în prelucrarea alimentelor și managementul tehnic, logistic și proces
  • min. 1-3 ani de experiență în conducere (aproximativ 25 – 40 de angajați) în producția (alimentară).
  • Cunoștințe fluente de limba engleză
  • Cunoștințe solide de MS Office
  • Cunoștințe excelente ale tehnologiei de producție (alimentare) și manipularea materiilor prime
  • Gândire strategică, structurată și analitică
  • Spirit antreprenorial și mentalitate de afaceri
  • Abilități dovedite de management al oamenilor cu o bună capacitate de a conduce, motiva și dezvolta personalul
  • Tratează oamenii cu respect, apreciere și încredere
  • Bună atitudine de rezolvare a problemelor și abilități puternice conceptuale și de evaluare
  • Dornic să învețe și să se dezvolte în continuare
  • Hotărât, automotivat și proactiv
  • Gestionare puternică a sarcinilor și a timpului

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la GoodMills Romania pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la GoodMills Romania pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are GoodMills Romania locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?