Production Planner

Responsabilitati:
- Planificarea productiei, urmarind respectarea termenelor de livrare;
- Urmarirea exploatarii maxime a capacitatilor de productie;
- Urmarirea proiectelor in derulare;
- Planificarea si lansarea in executie a planului de productie corelat cu raportul de comenzi;
- Responsabil cu monitorizarea si incadrarea in limitele de timp aprobate;
- Elaborare ordine de fabricatie;
- Urmarire realizare programe de fabricatie cu respectarea obiectivelor impuse;
- Intocmirea rapoartelor zilnice si lunare;
- Respectarea termenelor de livrare - „0” intarzieri;
- Utilizarea unui sistem informatic ERP

Cerinte:
Studii superioare finalizate profil tehnic;
Limba engleza nivel avansat;
Experienta in planing (automotive sau fabricare mase plastice constituie avantaj) de minim 3 ani ca specialist;
Experienta in lucrul cu un ERP;
Cunostinte avansate IT – baze de date, excel;
Persoană dinamică, organizată, perspicace si responsabila;
Foarte bune abilitati de comunicare, negociere ;
Cunoaste la nivel global al proceselor de productie;
Intelege fluxul de business din productie si este capabil sa il transpuna intr-un plan pe care sa-l realizeze impreuna cu echipa;

Ofera:
Pachet salarial atractiv, mediu de lucru dinamic, profesionist, posibilitati de dezvoltare profesionala.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC VERNICOLOR SA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC VERNICOLOR SA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC VERNICOLOR SA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?