Professional Services Engineer

Despre Netskope

Astăzi, există mai multe date și utilizatori în afara întreprinderii decât în ​​interior, ceea ce face ca perimetrul rețelei așa cum îl cunoaștem noi să se dizolve. Ne-am dat seama că este nevoie de un nou perimetru, unul care să fie construit în cloud și să urmărească și să protejeze datele oriunde ar merge, așa că am început Netskope pentru a redefini securitatea cloud, rețelei și datelor.

Din 2012, am construit compania de securitate cloud lider pe piață și o cultură premiată, susținută de sute de angajați răspândiți în birourile din Santa Clara, St. Louis, Bangalore, Londra, Melbourne și Tokyo. Valorile noastre de bază sunt deschiderea, onestitatea și transparența și ne-am dezvoltat în mod intenționat structurile de birou deschise și spațiile mari de întâlnire pentru a sprijini și promova parteneriatele, colaborarea și munca în echipă. De la prânzuri cu catering și sărbători de birou până la evenimente de recunoaștere a angajaților (pre și, sperăm, post-Covid) și grupuri profesionale sociale, cum ar fi Awesome Women of Netskope (AWON), ne străduim să menținem munca distractivă, susținătoare și interactivă. Vizitați-ne la Netskope Careers. Vă rugăm să ne urmăriți pe LinkedIn și Twitter@Netskope.

Despre Poziție

Având în vedere modelul nostru de afaceri în care clienții noștri ne plătesc în timp, succesul clienților este absolut vital pentru clienții noștri care obțin valoare pe termen lung din platforma noastră. Pentru a îmbunătăți experiența clienților noștri cu Netskope, avem nevoie de ingineri de servicii profesionale cu experiență pentru a genera valoare și succes pentru clienții noștri.

Responsabilitățile includ

  • Înțelegeți cerințele și livrabilele clienților și creați livrabile de proiectare a soluției
  • Prezentați Clientului soluțiile propuse de securitate cloud Netskope
  • Creați și furnizați documentație detaliată și de nivel profesional
  • Înțelegeți integrarea sistemului cu SSO, AD, mașini virtuale, containere
  • Înțelegeți soluțiile Web Proxies, Cloud API, Firewall-uri, VPN și DLP
  • Creați planuri de testare de evaluare
  • Self Project Gestionați și furnizați servicii la timp
  • Creați documentație de cunoștințe și furnizați sesiuni practice de transfer de cunoștințe către Client
  • Lucrul îndeaproape cu clienții și echipa tehnică a acestora

Cerințele pentru locul de muncă

  • 5+ ani de experiență ca consultant în servicii profesionale, cu un istoric dovedit și abilități demonstrate de prezentare a informațiilor tehnice la nivel de business executive sau la nivel de arhitect
  • Cunoștințe excelente și experiență anterioară în implementarea tehnologiilor de securitate a rețelei, inclusiv, dar fără a se limita la: proxy, firewall-uri NG, SSL/IPSec, VPN-uri, SSO, DLP și gateway-uri de criptare
  • Experiență demonstrabilă cu instalarea, configurarea și administrarea sistemelor UNIX/Linux și sisteme bazate pe Windows (experienta anterioară Active Directory/LDAP de dorit), MDM, API-uri cloud, concepte puternice de rețea
  • Tehnologii de criptare a datelor
  • SIEM, Tehnologii de echilibrare a sarcinii
  • Experiență în arhitectură de rețea și securitate
  • Limbaj de scripting (Python, bash)
  • Înțelegerea reglementărilor privind conformitatea datelor: GDPR, HIPAA, PCI, PII, ITAR, GLBA, SOX etc.
  • Experiență în lucrul cu companii Fortune 500
  • Călătoria necesară până la 33%.

Educatie: :

  • diplomă de licență (BSc sau echivalent)

Netskope vă respectă confidențialitatea și se angajează să protejeze informațiile personale pe care ni le partajați, vă rugăm să consultați Politica de confidențialitate Netskope pentru mai multe detalii.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Netskope pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Netskope pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Netskope locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?