Programator CNC indoit table

DESCRIEREA POSTULUI

Postul implica:

  • Programare CNC pentru masini de prelucrat table, in special pentru masinile de indoit, conform specificatiilor de proiectare/desen, tinand cont de paramentrii economic
  • Crearea de procese pe baza parametrilor disponibili pentru masina/unealta
  • Programarea pentru masini de taiere su laser/ perforare
  • Pregatirea tehnica a comenzilor de productie

CERINTE

Studii si competente

* Studii superioare tehnice (mecanica, tehnologia constructiilor de masini, mecatronica etc.). Daca exista experienta mare in domeniu (peste 5 ani de programare CNC indoit table) studiile superiore nu mai sunt obligatorii.

Gandire si intelegere tehnica
Cunostinte de desen tehnic (citirea si interpretarea dimensiunilor cotate intr-un desen de ansamblu sau de executie)

Cunosterea unei platforme CAD – avantaj

Cunostinte de limba engleza - nivel avansat (scris si citit)

Cunostinte de limba germana – un mare avantaj

Experienta de lucru in mediu international - avantaj

Calitati personale

Abilitati dezvoltate de comunicare, capacitatea de a lucra in echipa si individual, dorinta de dezvoltare profesionala, atentie la detalii, flexibilitate.

Disponibilitate pentru a calatori pe termen scurt in Europa

In testarea cunostintelor candidatilor se va urmari:

- sa inteleaga si sa intocmeasca programe pentru masini cu comanda numerica de indoit table;

- sa fie familiarizati cu dispozitivele si tehnicile modern de indoire a tablelor

- sa gandeasca logic etapele prelucrarii si  alegerea operatiunilor

- sa cunoasca modul de intocmire a documentatiei de executie a pieselor

- sa cunoasca sisteme de coordonate ale masinii cu comanda numerica;

- sa cunoasca programarea regimurilor de lucru ale masinii;

- sa cunoasca comenzi auxiliare de baza;

- sa aiba notiuni de compensare si de corectie ale elementelor de lucru ale masinii – tipuri de programe

- sa cunoasca comenzi de deplasare de baza

OPORTUNITATI DE DEZVOLTARE PROFESIONALA

In cadrul companiei Tata Technologies Romania aveti posibilitatea de a va afirma profesional in cadrul grupului international si la clientii internationali pentru care lucram.

Oferim un mediu de lucru international, deosebit de atractiv, intr-un sediu elegant situat in Business Campus Coresi.

Angajatii care se remarca prin performante ridicate in activitatea pe care o presteaza pot fi desemnati pentru a reprezenta compania in relatia directa cu clientii, la sediile acestora situate pe tot globul.

BENEFICII

Beneficii financiare

Recompensarea financiara consta intr-un pachet salarial format dintr-o parte fixa, care include salariul brut lunar si bonuri de masa, si o parte variabila, reprezentata de bonusuri pe proiecte.

Beneficii non-financiare

Dupa 3 luni de activitate in cadrul companiei beneficiati de un abonament medical la o clinica privata, cu avantajul de a completa asigurarile sociale de sanatate.

Abonamente colective pentru activitati sportive.

Prime de Craciun si de Pasti.

Contracte avantajoase cu diversi furnizori de servicii (de exemplu, servicii de optometrie) pentru angajati si familiile lor.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Tata Technologies SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Tata Technologies SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Tata Technologies SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?