Compania BCS AUTOMOTIVE INTERFACE SOLUTIONS ROMANIA , producătoare de componente pentru industria automotive își mărește echipa. Dacă ți se potrivește această poziție și vrei să faci parte dintr-o echipă dinamică unde poți oferi valoare, așteptăm CV-ul tău.

Descrierea jobului:

  • Calcularea necesarului de componente pentru productie, astfel incat comanda sa fie procesata conform planificarii;
  • Verificarea si menţinerea stocurilor de rezervă ;
  • Analizarea capacitatii de echipamente si a numarului de oameni;
  • Executarea planului de productie in conformitate cu necesarul existent de materiale si echipamente;
  • Participarea la teleconferinte cu clientul ,cu privire la constrangeri de materiale sau de capacitate a echipamentelor;
  • Procesarea comenzilor primite de la client, evaluarea capacitatii de productie astfel incat sa se respecte termenele de livrare solicitate;
  • Transmiterea necesarului de materiale astfel incat acestea sa fie achizitionate la timp;
  • Elaborarea planului de productie;
  • Semnalarea eventualelor depasiri de consumuri astfel incat stocurile minime sa fie securizate;
  • Asigurarea planului de productie si respectarea termenelor de finalizare a comenzilor catre client;
  • Gruparea in serie a produselor;
  • Stabilirea listelor de semifabricate ce trebuie trimise la terti astfel incat fluxul tehnologic de productie sa nu aiba blocaje;
  • Pastrarea legaturii cu productia pentru a afla informatii despre statusul comenzilor si capacitatilor de productie astfel incat sa poate actualiza planul de productie.

Cerinte:

  • Experience in Logistica, SAP (reprezinta un avantaj)
  • Studii superioare
  • Gandire strategica
  • Rezistenta la stres
  • Gandire si actiune proactiva
  • Capacitate de rezolvare a problemelor
  • Orientare spre rezultat

Beneficii:

Salariul si alte beneficii se vor discuta la interviu. Fabrica este situata in Remetea Mare, Depozitul Olympian Park, DN6/E70.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la BCS Automotive Interface Solutions pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la BCS Automotive Interface Solutions pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are BCS Automotive Interface Solutions locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?