Programator Microsoft SQL / Visual Basic

Cerinte generale:

          Seriozitate

          Deschidere în a învăța lucruri noi

          Inițiativă

Pragmatism in atingerea obiectivelor asumate

          Atenție la detalii, capacitate de analiză

Cerinte specifice:

Cunostinte lucru cu baze de date Microsoft SQL

          Interograri baze de date (select, join, insert/delete/update, indecsi)

          Proceduri stocate, functii scalare/tabelare

 Cunostinte Microsoft Visual Basic (Visual Basic for Applications - VBA)

          Forme, module

Cunostinte raportare: Microsoft Report Builder

          Design rapoarte, grupari, ordonari

Certificare Microsoft este un avantaj.

Responsabilitati:

  • dezvoltare de software conform specificațiilor sau cerințelor;
  • implementare (design,scrierea codului);
  • elaborează programele aplicațiilor utilizînd mediul de programare și concepția de programare stabilite  pentru proiectul respectiv cu clientul și cu șeful programării și/sau cu șeful de proiect, în concordanță cu  strategia promovată de firmă ;
  • analiza pentru aplicațiile/componentele software dezvoltate;
  • identificare și remediere de defecte ( testare, depanare);
  • prezentare aplicații/componente software dezvoltate (pentru identificarea de cerințe suplimentare);
  • suport tehnic pentru aplicațiile/componentele software dezvoltate.
  • studiază specificațiile de cerințe și schițează specificația de programare ( în cazul în care aceasta nu este furnizată), consultându-se pentru clarificarea detaliilor cu șeful programării, cu analistul specificației și/sau cu șeful de proiect;
  • efectuează testarea componentelor program elaborate;
  • asamblează programele elaborate și testează ansamblul componentei software elaborate;
  • evaluează împreună cu echipa sub coordonarea programatorului șef/șefului de proiect, performanțele aplicației/sistemului realizat ;
  • furnizează elementele tehnice necesare pentru întocmirea documentațiile de prezentare, utilizare, testare a sistemului elaborat
  • instalează sistemul elaborat pe platforma utilizatorului, asigurând configurările de software necesare și  efectuând testarea în condiții reale;

Beneficii:

          abonament servicii medicale (SANADOR)

          bonusuri specifice

          cursuri de instruire

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la PROSOFT++ SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la PROSOFT++ SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are PROSOFT++ SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?