Confidential

Programator service mecanica electrica

  • Confidential

Descrierea jobului

• Preluarea si redirectionarea apelurilor telefonice Receptie service mecanica electrica;
• Programarea autoturismelor in atelier direct (in receptie) si indirect (telefonic si online) precum si prin alte mijloace daca exista;
• Promovarea serviciile si bunurilor oferite de companie (piese de schimb si accesorii, autoturisme noi, autoturisme de ocazie, servicii, cosmetica auto etc);
• Pregatirea comenzilor pentru a doua zi (deschis comenzi / listat comenzi / verificat comenzi piese si rezervare, informare client cind e cazul);
• Cunoasterea si respectarea procedurilor de service si a regulilor stabilite in manualul de service;
• Preluarea la solicitarea Coordonatorului de service a tuturor sarcinilor unui Consilier de service cu respectarea tuturor procedurilor de service care deriva din ocuparea acestei pozitii.

Candidatul ideal

• Studii superioare tehnice (de preferat absolvent Autovehicule rutiere);
• Experienta de minim 1 an intr-o pozitie similara;
• Cunostinte tehnice in domeniul auto;
• Cunoasterea si intelegerea activitatii de service;
• Abilitati de consiliere;
• Abilitati de comunicare scrisa si verbala;
• Pasionat de domeniul auto;
• Cunostinte temeinice de operare pe computer (minim Windows si Office);
• Cunostinte limba engleza (tehnice);
• Permis categoria B.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Confidential pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Confidential pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Confidential locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?