Programator software Senior PHP developer

Candidatul ideal:

Suntem în căutarea unor programatori pasionati care își doresc sa evolueze, dezvoltându-și experiența și îmbogățindu-și continuu cunoștințele in dezvoltarea de software si care vor contribui in cadrul unei echipe de lucru la productia unor sisteme informatice.

Responsabilitati si beneficii:

Responsabilități:

  • Programeaza in PHP functionalitatile conform specificatiilor tehnice;
  • Documenteaza codul si foloseste norme de formatare si organizare a codului;
  • Participa la dezvoltarea produselor software;
  • Propun solutii si le implementeaza;
  • Personalizeaza, intretin si extindaplicatiile existente conform cerintelor interne;
  • Urmaresc si respecta termenele de finalizare a proiectelor;
  • Se integreaza bine intr-o echipa de programatori, reusind sa comunice si sa colaboreze intr-un mod eficient;

Cerinte:

  • Cunoștințe solide de PHP, MySQL,
  • Cunostinte bune de OOP;
  • Experienta in metodologii conexe constituie un avantaj (sisteme bugtraking / task management);
  • Experienta in utilizarea framework-urilor javascript (JQuery);
  • Capacitati de debugging si bug fixing;
  • Experienta cu CSS si HTML;
  • Experienta de utilizare a sistemelor de control al versiunilor (GIT);
  • Cunostinte solide design patterns, structuri de date si algoritmi;
  • Stil de programare curat, organizat;
  • Experienta de minim 3 ani in programare PHP

    Beneficii:

  • Venit motivant pentru performanta si bonusuri pentru realizari in termen .
  • Program de lucru flexibil in mediu de lucru plăcut;
  • Posibilitatea de a lucra de la birou într-o zona centrala a Bucureștiului la 3 minute de metrou sau remote;
  • Posibilitatea de coparticipare după terminarea proiectului la beneficiile obtinute din vanzarea proiectului  ca SaaS;
  • Posibilitatea de a lucra cu cele mai recente tehnologii IT&C intr-un un proiect mare, interesant si de durata care se adreseaza corporatiilor;
  • Cursuri de pregătire specifică si dezvoltare personala.

    Descrierea companiei:

    Compania furnizeaza solutii pentru infrastructuri de date si comunicatii in sectorul public si privat.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la VERASYS Intl pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la VERASYS Intl pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are VERASYS Intl locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?