Proiectant instalatii electrice/ Inginer Electrotehnic

nespecificat

Candidatul ideal

Candidatul ideal:
- Studii in domeniul electric(Inginerie electrica,electrotehnica, automatizari etc.)
- Cunoasterea echipamentelor electrice
- Citire scheme electrice/ recunoastere simboluri scheme electrice
- Cunostinte de proiectare electrica
- Cunoștințe de lucru cu un soft de proiectare (Eplan - constituie avantaj, Autocad, etc.)
- Autorizare ANRE constituie un avantaj
- Abilitati de comunicare si lucru in echipa
- Utilizare pachet programe Ms Office

Descrierea jobului

Principalele responsabilitati:
- Citirea si interpretarea corecta a schemelor electrice/proiectelor;
- Proiectarea schemelor electrice in conformitate cu cerintele clientului;
- Urmareste executia lucrarilor din punct de vedere al cantitatii, calitatii, si respectarii termenelor de executie;
- Stransa colaborare cu departamentul de executie

Beneficii:
- Pachet salarial atractiv
- Tichete masa
- Training si suport in cadrul companiei
- Bonusuri de performanta
- Mediu de lucru placut
- Posibilitatea de a se dezvolta intr-o echipa dinamica si profesionista.

Înființată în anul 2008, compania Kardynal se poate lăuda cu o echipă experimentată și puternică. Am evoluat în domeniul tehnic prin seriozitate și datorită existenței pe piață a nevoii de continuitate a fluxului de producție.

Echipa Kardynal activează în domeniile electrice și automatizări industriale, participând în sectoare precum: automotive, industrie alimentară, petrol, agricultură, industrie chimică etc. Oferim competență în proiectarea și execuția tablourilor electrice și de automatizări, inclusiv a celor cu PLC-uri.

Responsabilitățile noastre sunt: proiectarea, executarea și optimizarea instalațiilor electrice, montajul, punerea în funcţiune, utilizarea, întreţinerea şi repararea sistemelor de automatizare industriale, realizarea de verificări PRAM.

De asemenea, concepem, testăm şi implementăm proiecte de automatizare, contribuim la estimarea cantităţilor şi a costurilor materiale, la estimarea forţei de muncă necesare. Asigurăm controlul tehnic al sistemelor de automatizare în vederea funcţionării conform specificaţiilor şi reglementărilor.