Project Administrator (24 months)

Descrierea postului

Scopul principal al rolului este de a sprijini managerul de proiect în toate aspectele tipurilor de nivel 2 și 3 de gestionare a proiectelor, de a asigura conformitatea deplină cu toate politicile și procedurile Emerson de conformitate comercială și de afaceri etice și de a executa proiecte de nivel 2 și 3 (măsurare). & Analytical, Flow & Micromotion, Roxar și Daniel) conform metodologiei de proiect PMO.

Ești dornic să-ți duci cariera la următorul nivel? Dacă da, vă încurajăm aplicarea pentru rolul de Administrator de Proiect (24 luni) (ID:22025638).

ÎN ACEST ROL VEȚI
  • Lucrați cu PM și PE pentru a face revizuirea comercială și tehnică a comenzilor și pentru a înțelege cerințele clientului și pentru a participa la întâlniri interne ale proiectului, cum ar fi întâlnirile privind KOM și raportul de progres
  • Asigurați-vă introducerea la timp și completă a comenzilor în sistemul ERP - JDE și Oracle și colaborați cu echipa de documentare pentru a vă asigura că documentația este gata la timp, astfel încât plățile de referință să fie îndeplinite
  • Lucrați împreună cu echipa de finanțe și PM pentru a rezolva disputele privind facturile
  • Generați confirmări de comandă, facturi și note de credit, garanție bancară, documente de vămuire, cum ar fi note de expediere, facturi proforma, liste de ambalare, nota de eliberare pentru inspecție
  • Planificați transportul special atunci când este cazul și solicitați cotații de ambalare de la furnizori, acolo unde este necesar
  • Lucrați împreună cu departamentul de achiziții pentru a monitoriza progresul furnizorului. Urmăriți termenele de livrare întârziate, inclusiv cu furnizorii interni și externi și solicitați stabilirea prețurilor pentru articolele noi și speciale
  • Arhivați documentele pe Share Point conform cerințelor fiecărei unități de afaceri și asigurați-vă că informațiile sunt actualizate

PENTRU ACEST ROL VEȚI AVEA NEVOIE
  • Diplomă universitară sau echivalentă și minim 2-3 ani de experiență profesională
  • Fiind fluent în limba engleză, o a doua limbă reprezintă un avantaj
  • Acceptarea timpului de lucru flexibil inclusiv 10 – 15% în timp
  • O bună cunoaștere a aspectelor contractuale și comerciale ale proiectelor ar constitui un avantaj
  • Aplicații de birou competente pentru PC. MS Word/Excel etc.

Cine ești:

ești pasionat de a avea un impact și acționezi întotdeauna cu integritate. Te împingi în mod continuu pentru a atinge noi obiective și nu te temi să pui la îndoială status quo-ul propunând soluții creative la probleme.

Oferta noastră pentru dvs.

Alăturându-vă la Emerson ca administrator de proiect , veți lucra în centrul afacerii noastre. Aceasta înseamnă că abilitățile și cunoștințele de afaceri dobândite pot servi drept o bază neprețuită pentru dezvoltarea carierei dumneavoastră în cadrul organizației noastre globale. Oferim numeroase oportunități de avansare și sprijinim acest lucru prin procesul nostru formal de planificare a dezvoltării personale.

Programul nostru de onboarding folosește o abordare de învățare combinată pentru a vă pune în funcțiune cât mai repede posibil. Beneficiați de formatori certificați de Emerson, cu cunoștințe extinse despre clienții, produsele și aplicațiile noștri.

La Emerson, ne angajăm să promovăm o cultură în care fiecare angajat este apreciat și respectat pentru experiențele și perspectivele sale unice. Credem că un mediu de lucru divers și incluziv contribuie la schimbul bogat de idei și la diversitatea de gânduri, care inspiră inovația și aduce cele mai bune soluții clienților noștri.

Încurajăm și sprijinim mai multe grupuri de resurse conduse de angajați care promovează un loc de muncă divers și incluziv, printre care Women Impact Network, LGBTQ+A și Somos.

Această filozofie este fundamentală pentru a trăi valorile companiei noastre și responsabilitatea noastră de a lăsa lumea într-un loc mai bun. Aflați mai multe despre acest lucru aici: https://www.emerson.com/en-us/careers/diversity-and-inclusion

Faceți cunoștință cu noi

Aflați mai multe vizitând paginile noastre LinkedIn, Facebook, Twitter și YouTube sau la www. emerson.com

Pentru mai multe întrebări, vă rugăm să contactați: [email protected]

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Emerson pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Emerson pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Emerson locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?