Liderul de cost al proiectului va avea responsabilitatea de a dezvolta, conduce și implementa procesul și procedurile în întreaga organizație a costurilor. El/ea va fi mereu în contact cu Managerul Shcost și Managerul Costului Platformei pentru o colaborare ușoară și integrarea echipei.

Liderul de cost al proiectului va fi responsabil și cu gestionarea bazei de date, întreținerea și implementarea software-ului, plus suport de raportare;

Vă rugăm să găsiți mai jos câteva dintre principalele responsabilități ale rolului nostru:

Sprijiniți Cost Managerul în acțiuni de îmbunătățire a proceselor și implementare software specific

Ajutor la crearea procedurilor de integrare a organizației Should Cost și Platform Cost

Conduceți și implementați procesul și procedurile în întreaga organizație

Ajutor la crearea și întreținerea bazei de date pentru organizarea costurilor, recensământul instrumentelor și documentația

Conduceți diferite proiecte globale de reducere a costurilor pentru părțile interesate (CBS, etc.)

Asistență globală apelează cu cumpărătorii cu privire la proiectele curente, oferă sau primește feedback cu privire la starea privind PQF și faza de aprovizionare.

Efectuați colectarea datelor (ar trebui să coste inginerii, căutarea pe web, contactele interne Garrett, cererile de cerere)

Actualizările trimestriale ale software-urilor și fișierelor comune care ar trebui să coste prin colectarea datelor (ShC Eng, căutare pe web, ...)

Actualizare trimestrială a bazei de date RM (per IDM, per furnizor)

Menține baza de date a intrărilor proceselor și furnizorilor pe baza intrărilor ShC Engineers

Crearea și menținerea bazei de date de proces/date tehnice din cererile de cerere (timp de prelucrare, forță de muncă, ...)

Mențineți baza de date pentru a evalua efectul de volum din cererile de cerere

Colectați și stocați toate cererile de cerere de la furnizori

Căutați desene 2D/3D în 3D-Drive pentru a pregăti evaluarea tehnică

Încărcați fotografii cu fiecare componentă din baza de date

Verificați și mențineți consistența datelor

Sprijiniți construirea unor PowerPoint pentru cărți de instruire

Sprijină crearea și publicarea valorilor pentru echipa Costul platformei și costul ar trebui să fie

Mențineți tabelul de punctaj al valorilor cu o înțelegere clară a decalajului față de țintă

Maparea și documentarea proceselor și politicilor

Analiza datelor privind acuratețea și curățarea datelor

Abilități și calificări necesare:

• Licență în Economie/Matematică/Inginerie (necesită înțelegere tehnică)

• Fluent în limba engleză

• Expertiza in SAP (placut de a avea)

• Management de date;

• Planificarea proiectului;

• Cunostinte avansate de Excel;

• Experienta in achizitii reprezinta un plus, de preferat in cadrul Industriei Auto;

• Abilitatea de a comunica concis la toate nivelurile în interiorul și în afara companiei;

Dacă doriți să faceți parte din echipa noastră, vă oferim:

  • Programe de training;
  • Oportunități de creștere a carierei pe diverse proiecte interesante sau în zona de management al oamenilor;
  • Lideri cu experiență care să vă ajute să vă ghidați și să vă susțină dezvoltarea profesională;
  • Mediu de lucru divers, internațional și multicultural;
  • Salariu competitiv și pachet de beneficii atractiv;
  • Un mediu de lucru rapid și dinamic, plin de activități provocatoare și interesante;

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Garrett - Advancing Motion pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Garrett - Advancing Motion pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Garrett - Advancing Motion locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?