Project Development Specialist

Responsabilități cheie

Gestionarea dezvoltării proiectelor Photon Energy la scară de utilitate solare și în spatele contorului în România, inclusiv:

  • Identificarea și comunicarea cu proprietarii de proiecte fotovoltaice și/sau terenuri adecvate pentru proiecte fotovoltaice, inclusiv pregătirea vizitelor la fața locului și a rapoartelor de fezabilitate
  • Administrarea proiectelor atât a proiectelor noi, cât și a celor aflate în derulare, inclusiv revizuirea facturilor, cererile de plată, documentația, autorizarea, gestionarea licențelor și arhivarea în cadrul structurii corporative și software care sprijină departamentul de dezvoltare
  • Completarea cererilor și urmărirea depunerilor către organizațiile și autoritățile implicate în procesul de autorizare (autorități de construcții, operatori de sisteme de distribuție, autorități de mediu, municipalități locale etc.)
  • Comunicarea cu părțile interesate interne și furnizorii externi de servicii, inclusiv cererile de ofertă, contractare și gestionarea facturilor
  • Monitorizarea pieței și a legislației în ceea ce privește proiectele de energie fotovoltaică și regenerabilă

Calificări și experiență

  • Experiență în construcția și dezvoltarea de proiecte fotovoltaice sau alte energii regenerabile, sau amenajarea terenurilor
  • Limba romana fluenta (C1-C2) si buna cunoastere a limbii engleze (B1-B2), atat scris cat si vorbit
  • Abilități de management de proiect (PMP, PRINCE 2 ca un avantaj)
  • Cunoștințe informatice (în special Microsoft Office)
  • Autoîncepător, rezistent la stres și capabil să respecte termenele limită
  • Excelente abilități de organizare și de gestionare a timpului
  • Disponibilitate pentru deplasare

Oferta noastra

  • Oportunitate de a lucra într-o companie internațională cu creștere rapidă, în sectorul promițător al energiei regenerabile
  • Remunerație competitivă, care reflectă calificările și experiența
  • Oportunități de dezvoltare atât profesională, cât și personală
  • Evenimente de companie și team-building
  • Laptop și telefon mobil

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Photon Energy Group pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Photon Energy Group pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Photon Energy Group locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?