Project Manager Constructii

Cu o istorie de peste 23 de ani, Electrogrup furnizeaza solutii complete de infrastructura energetica, de telecomunicatii si constructii industriale si civile, la nivel national si international. Compania face parte din grupul E-INFRA, lider pe piata de servicii integrate de infrastructura din Romania, din care fac parte 5 companii si peste 700 de angajati.

Electrogrup este antreprenor general in proiecte complexe de constructii in Romania si in afara granitelor. Suntem specializati in constructii industriale, dar serviciile noastre acopera orice domeniu, de la constructii civile la parcuri fotovoltaice, toate executate la cel mai inalt nivel de calitate si profesionalism.

Deschidem o noua oportunitate de cariera in divizia constructii si cautam un Project Manager care sa fie responsabil de livrarea proiectelor la standardele de calitate agreate si in concordanta cu obiectivele companiei.

Responsabilitati:

  • Asigura implementarea proiectului in toate fazele acestuia;
  • Asigură comunicarea cu persoanele interesate (stakeholders) pe timpul derulării proiectului,
  • Reprezinta compania in relatia cu clientii si beneificiarii proiectelor, asigurand controlul calitatii si al executiei;
  • Asigura suport clientilor pentru rezolvarea oricaror situatii aparute pe parcursul executiei;
  • Coordonează echipele de lucru prin intermediul inginerilor alocati proiectului
  • Asigură planificarea şi monitorizarea evoluţiei proiectului si raporteaza orice deviatie; ia masuri pentru remedierea oricaror deviatii aparute pe parcursul proiectului
  • Îşi asumă responsabilitatea pentru progresul proiectului, utilizarea resurselor şi iniţiază măsuri corective când este necesar;
  • Realizează şi actualizează permanent rapoartele de urmărire financiară a proiectului;
  • Intocmeste si urmareste realizarea planului de achizitii
  • Asigura implementarea managementului schimbarii;
  • Identifica subcontractorii si răspunde de managementul acestora; negociază şi supune aprobării contractele de subcontractare;
  • Coordonează activităţile de plasare a comenzilor
  • Intocmeste si sustine situatiile de lucrari catre client si se asigura ca deconteaza toate lucrarile executate
  • Identifică posibile riscuri în proiect şi introduce măsurile adecvate de raspuns la acestea;
  • Defineşte responsabilităţile persoanelor desemnate în echipa de proiect;
  • Pe parcursul derulării proiectului prezintă rapoarte de stare ale proiectului,
  • Constituie dosarul proiectului – inclusiv electronic - care conţine toate documentele generate în cadrul proiectului,

Cerinte minime:

  • Studii superioare in domeniul constructiilor (specializarea drumuri si poduri constituie avantaj)
  • Experienta dovedita de management de proiect in domeniul constructiilor (antrepriza generala) de minim 5 ani
  • Experienta in cel putin un proiect finalizat cu succes cu o valoare de minim 7 mil eur (drumuri, poduri, autostrazi)
  • Cunostinte de limba engleza
  • Cunostinte solide de MS Office (Word, Excel, Power Point, MS Project)
  • Disponibilitate pentru deplasari in functie de locatia proiectului
  • Permis de conducere categoria B
  • Abilitati excelente de organizare, prioritizare, coordonare a activitatilor si relationare cu echipele si clientii
  • Detinerea unei certificari de Project Management (preferabil PMP sau PRINCE)

Ce oferim:

  • Schema de salarizare si beneficii axata pe rasplatirea performantei
  • Suport pentru instruire si dezvoltare profesionala
  • Un mediu de lucru dinamic, profesionist, in care dezvoltarea personala este incurajata
  • Oportunitati de evolutie in cariera in interiorul companiei si in grupul de companii
  • Beneficii aditionale (tichete de masa, oferte speciale pentru angajati)

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la ELECTROGRUP S.A. pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la ELECTROGRUP S.A. pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are ELECTROGRUP S.A. locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?