PROJECT MANAGER - CONSTRUCTII CIVILE

Managerul de proiect se ocupa cu coordonarea eficienta a tuturor activitatilor proiectului in vederea atingerii tuturor obiectivelor stabilite la cele mai inalte standarde de calitate;

Asigura comunicarea cu partenerii din cadrul proiectului si respectarea obligatiilor contractuale care decurg din acordurile de parteneriat;

Pregateste si organizeaza planurile de activitate in cadrul proiectului si asigura resursele necesare pentru atingerea obiectivelor proiectului;

Administreaza bugetul proiectului in conformitate cu procedurile interne aplicabile si cu conditiilefinantatorului;

Valorifica si dezvolta oportunitatile pe durata implementarii proiectului

Descrierea postului:

  • Coordoneaza activitatile din cadrul proiectului supervizand direct echipele tehnice, consultantii sicolaboratrii implicati;
  • Stabileste relatii de colaborare pe termen lung cu partenerii, clientii, beneficiarii si finantatorii proiectului;
  • Pregateste bugetul si cash flow-ul proiectului pentru contractele finale;
  • Monitorizeaza progresul atins in cadrul proiectului si redacteaza rapoarte lunare catre finantatori, parteneri si beneficiari cu respectarea datelor prevazute contractual;
  • Organizeaza periodic intalniri intre echipa de proiect si celelalte departamente pentru a asigura circulatia corecta ainformatiei in cadrul departamentelor
  • Rezolva la timp problemele aparute si informeaza echipa de management despre acestea inclusiv despre cele ce nu pot fi rezolvate la nivel de manager de proiect;
  • Arhiveaza documentatia legata de proiect;
  • Evalueaza impactul proiectului si il comunica managementului, finantatorilor si partenerilor de proiect;
  • Pregateste noi proiecte valorificand expertiza existenta la nivelul organizatiei si rezultatele proiectelor anterioare, face propuneri de buget pentru fiecare proiect in parte si le inainteaza directorului financiar spre aprobare;
  • Stabileste sarcinile si responsabilitatile personalului din subordine in baza fiselor de post; motiveaza echipa de proiect prin comunicare permanenta si evaluare a subordonatilor directi;
  • Verifica pontajul lunar pentru subordonati si il transmite departamentului resurse umanetc

Profilul candidatului / Cerinte:

  • Studii superioare tehnice; cursuri de specializare postuniversitara de management;
  • Atestat manager de proiect;
  • Minim 3 ani experienta in desfasurarea de proiecte de constructii de anvergura;
  • Experienta solida in managementul echipei;
  • Experienta in dezvoltarea colaborarii cu beneficiarii proiectelor de la faza de preluare lucrare pana la incheierea acesteia;
  • Experienta in managementul cotractorilor: alegere, negociere, urmarire indeplinire lucrare, finalizarea lucrarii;
  • Persoana punctuala, organizata, serioasa care poate garanta confidentialitatea informatiilor la care are acces;
  • Capacitate de analiza si sinteza; capacitate de previzionare a evenimentelor; spirit creativ
  • Adaptabila, toleranta, perseverenta, cu abilitati de lucru in echipa si de comunicare interpersonala, atitudine pozitiva si mobilizatoare in raport cu membrii echipei;
  • Engleza - nivel avansat; cunoasterea unei alte limbi straine de circulatie internationala reprezinta un avantaj;
  • Operare PC - Pachet Office complet inclusiv Project Management nivel avansat

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la ONIXRESIDENCE pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la ONIXRESIDENCE pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are ONIXRESIDENCE locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?